Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.09.15, 06:54   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Hangi Yüzle! | Necati DoğruEpey şey öğrendik. Çok az şey kaldı anlamadığımız. Ankara baştan sona elinde bayraklı insanlarla bezendi. Çoğunluk ayağa kalktı; “Kardeşiz” diye yürüdü.
Kardeşliği bozma.
Kardeşliği bozarsan.
Biz de…
Ya Herro!
Ya Merro!
Deriz.
Çevre komşularımızda epey gördük. Çoğunluk ile azınlık birbirine “Ya Herro! Ya Merro!” dedikleri zaman çevre komşumuz ülkelerin yanmaya başladığını ve kan-revan olduğunu izledik.
Bu noktaya gelmemeliydi.
Kardeşler anlaşmalıydı.
Gönüller birleşmeliydi.
Çoğunluğun Ankara’da bayrak çekmesine ve “Kardeşiz” diye yürümesine ihtiyaç kalmamalıydı. Eşit vatandaşlık, eşit haklar, eşit fırsatlar yükselmeliydi.
Çözüm: Eşit vatandaşlıktır.


* * *
Yarın İstanbul’da da çoğunluk elinde bayrak yeni bir “kardeşiz” yürüyüşü daha yapacak. Bu yürüyüşe Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu da katılacak. Böylece yürüyüş sivil olmaktan iyice çıkıp devlet güdümünde iktidar partisi mitingine dönmüş olacak. Terörle mücadele etmek için elinde ordusu, polisi, silahı olan iki lider sivil mitingci olacaklar.

Sormalı:

Hangi yüzle!
PKK silahını bırakıp teslim olmadan Abdullah Öcalan ile konuşmalar, Kandil’e sorup danışmalar, görüşüp anlaşmalar, PKK’nın barış süreci sırasında silahıyla, patlayıcısıyla, uyuyan mayınıyla şehirlere yerleşmesine göz yummalar bu iki liderin döneminde oldu.
Bu iki lider!
Ve partisi ile kadrosu!
Görmezden geldi.
PKK, Güneydoğu ve Doğu Anadolu halkını esir aldı. PKK’nın Doğu ve Güneydoğu belediyelerini; “Yollara asfaltlama sırasında el yapımı patlayıcı yerleştirme ve ekmek tandırlarına uyuyan mayın döşeme taşeronları haline getirmesine” bu iki liderin döneminde göz yumuldu.


* * *
Arşivler yalan söylemez.
Bu iki liderin ve onların kurmay kadrosunun döneminde PKK karşısında TSK’nın eli ayağı bağlandı, gözü kapatıldı, kulağı sağır edildi.
Arşivlerde var.
Güneydoğu’da Asker PKK takibine çıkmadı. Polis, PKK yakalamayı bıraktı. Asker, sadece kendini koruyabilirse, polis sadece ölmeden kalabilirse bunu başarı sayacak noktaya getirildi.
Köye ambulans gidiyor.
PKK ambulansa el koyuyor.
PKK mahkeme kuruyor.
PKK vergi topluyor.
PKK asker topluyor.
Belediyeler PKK emrinde.
Hastaneler PKK kontrolünde.
PKK hangi asfaltın altında kaç kilo el yapımı uzaktan kumandalı patlayıcı yerleştirildiğini biliyor. O asfalt altında haince gizlenmiş patlayıcının üzerinden ordunun ve polisin zırhlı, zırhsız aracının ne gün, hangi saatte geçeceğini de PKK biliyor.Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

- - - - - Sözcü - - - -
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla