Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.09.15, 12:41   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: TSK, Olacakları Önceden Görmüş!

TSK üzerinde bir oyun oynandı oynan dı kısmen başarı sağlandı. Balyoz vb benzeri davalar derken, TSK komuta kademesinde önemli görevlerde bulunmuş bir çok çeşitli rütbelerde insan mağdur edildi.. TSK'nın durumdan vazife çıkarıp iptal edilen 35 maddeye sığınıp Cumhuriyeti koruma kollama adına siyasi heyetlere müdahale etmesin diye 35 madde içeriği ile birlikte yürürlükten kalktı.

TSK daha çok un ufak edilsin diye, illerdeki Garnizon komutanlarının Genel Kurmaydan adeta emir alması önlendi illerde ablak yüzlü imamdan bozma, AKP il yöneticisi gibi çalışan ve adına Vali denen adamlardan, yapılacak operasyonlarla ilgili izin alınması yasal hale geldi, geldi ama izinleri yine Vali adındaki bu adamlar değil "baş başa baş padişaha bağlı" hesabı ile zamanın başbakanı veriyordu, Vali izin vermiş veya vermemiş gibi oluyordu. Bu oyunlarda kısmen başarılı olundu.

Şimdi zannediliyor ki, bütün bu kıstaslar içinde Cumhuriyet tehlikeye düştüğünde, işin farkında ve fevkiinde olan komutanlar Cumhuriyeti koruma ve kollama adına müdahale edemeyecekler.. Yanılıyorlar o gün geldiğinde o Vali olanlar ve başının bağlı olduğu makamlar dahi kuvay-ı milliyenin önünde eğilmek zorunda kalacaklardır.

Terör konusunda ise çetele tutuluyor müracaat edip, izin alamadıkları olayların sonuçları ile birlikte hesabı elbette sorulacak.. Çetele boşuna mı tutuluyor!!
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.