Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.09.15, 07:02   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 8,911
Ettiği Teşekkür: 30566
Aldığı Teşekkür: 30549
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Uyan Türkiye! | Rahmi Turan
Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan’dan bir mektup aldım. Tüm ulusa seslenerek “Uyan Türkiye, bu oyuna gelmeyelim” diyor ve (özetle) şöyle yazıyor:

“Bugün Türkiye, 7 Haziran seçimleri sonucunda Meclis’te tek başına iktidar olamayan zihniyetin, kaybettiği oyu yeniden kazanmak uğruna oynadığı oyunu ‘şehitler vererek’ izliyor!
Uyan Türkiye, bu boyuna gelmeyelim!
Terör bir ülkeyi esir almışsa, ülkede ‘yönetim zafiyeti’ var demektir. Devlet, yönetimde zafiyet kaldırmaz! Sorumluları bulmak, ‘dur’ demek, sorunu çözmek gerekir.”


***
“Cumhurbaşkanı, sorumluları tespit etmiştir. Ona göre ‘Suçlu aranacaksa, bakılacak yer Kandil’dir. Sorumluları hükümette değil, örgütün güdümündeki partilerde aranmalıdır.”


Evet, terörün kaynağı Kuzey Irak’ta ‘Kandil’dedir. Arkasındaki PKK, KCK’dır. Üst akıl ABD ve Avrupa Birliği’dir!
Evet, HDP terörle arasında mesafe koymamış, sıkışınca Brüksel’i Ankara’ya tercih etmiş, Türkiye partisi olması için kendisine ‘verdirilen’ oyların ve şansın değerini kavrayamamıştır. Sorumludur!


Evet, Meclis’teki muhalefet partileri de, 7 Haziran sonrası aralarında anlaşarak bir Meclis Başkanı seçip Meclis’i çalıştıramadıkları, yolsuzluğa, hukuksuzluğa batmış olan geçmiş iktidardan hesap soramadıkları için sorumludurlar!”

ANCAK ASIL SORUMLU:

- 90’lı yıllar sonunda askeri mücadele ile etkisiz hale getirilen terörle mücadeleden vazgeçip, müzakere yolunu açan ve bir yandan içeriği Türk Milleti’nden gizlenen Oslo, İmralı ve Dolmabahçe görüşmeleri çerçevesinde ‘Çözüm-Barış’ adları altında yürütülen açılım politikaları ile ülkeyi bölmenin eşiğine getiren,

- Diğer yandan, Balyoz-Ergenekon gibi siyasi davalarla ordunun yönetim kademelerini ve içini boşaltıp mücadele gücünü kıran, terörle mücadele yerine onu kışlasına kapatan, polisi karakollara hapseden, PKK’nın güçlenmesine, ülkeyi bugünlere getiren, silahlanmasına, Doğu ve Güneydoğu’da özerk bölgeler ilan etmesine göz yuman, kısaca ülkeyi bugünlere getiren 13 yıllık AKP iktidarı sorumludur.

- Bugünün Cumhurbaşkanı da, tam 12 yıl hükümetin başı ve Bakanlar Kurulu ile birlikte ülkenin genel siyasetinin yürütülmesinden (Anayasa’nın 112’nci maddesi gereğince) sorumlu kişidir.

- Devlet ciddiyet ister. Bundan böyle her konuda ‘yanılıp’ politika değiştiren, bu yolda ülkeyi kaosa sürüklemekten çekinmeyenlere halk 1 Kasım’da yönetimi teslim etmemelidir.” (Tansel Çölaşan – ADD Genel Başkanı)


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.


- - - - - Sözcü - - - -
Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla