Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.09.15, 05:06   #3
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürkçülük Durağan Bir İdeoloji Değildir

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Defective1907 Mesajı göster
Atatürk ilkelerinden biri de devrimcilik, yani sürekli yenilenmedir...

bana göre Kılıçdaroğlu ile beraber CHP, Deniz Baykal dönemi Doğu Perinçek ulusalcılığı, dinazorluğundan ibaret çizgisinden epey ileride bir noktada...

yeterli mi? değil tabi ki...

ben Kılıçdaroğlu'na güveniyorum, ama karizmatik lider meraklısı bir milletin onu anlaması zor...

ne İsmet İnönü, ne Bülent Ecevit; "Türk zihniyetine göre karizmatik adam" kriterlerine uymaz, ama tartışmasız en başarılı politikacılar onlardır Türkiye tarihinde...
Devrimcilik illaki belirli bir ideoloji'nin tezahürü değildir.Her ideoloji'de devrim olur.Bunu sağ-sol olarak değerlendirmemek lazım.Büyük önder Atatürk bir Türk milliyetçisidir ama fikirlerinde sabit değildir,çağdaştır,ilericidir...Çağa göre esnek olarak fikir değiştirir.

Türk gençliği bu bence saçma taa 60'lardan gelen ve ''dayatılmış'' fikirlerden kopamadıkça hiç bir yere varamaz!Dünyada kalmamış siyasi öğrenci hareketleri bizde olduğu sürece bir gram ilerleme olmaz!Bu sağcılık-solculuk safsatasından kurtulup,akılcılık ve çağa göre hareket etmedikçe daha çok tokatlar yeriz!Nitekim yiyoruz da!