Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.09.15, 08:00   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32076
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Bodrum’un İdam Fermanı! | Rahmi Turan
Yaz bitti ama Bodrum’da hâlâ hareketlilik var. Kurban Bayramı tatil sezonunu uzattı.
Uzun süredir Bodrum hakkında yazmıyordum. Çünkü eleştirilerin bir faydası olmuyor ve imam bildiğini okuyor!
Yapılan yanlışların ısrarla düzeltilmemesi bunu gösteriyor!
Okurlarımdan çok şikâyet gelmese yazmaya niyetim yoktu.
Çok sayıdaki şikâyetten bir tanesi şöyle… Güvendiğim bir arkadaşım olan Gündoğan Kültür Derneği Başkanı Kemal Ulusu “Ben Bodrum Belediye Başkanı’na 16 Temmuz 2015’te bir mail yollayarak Gündoğan ve Küçük Bük semtlerinde fosseptik faciası yaşandığını bildirip, ilgilenmesini rica etmiştim. Aradan 2 ay 10 gün geçti, ne gelen var ne giden! Gündoğan ve Küçük Bük artık yer yer iyice lâğım kokmaya başladı” diyor.
Beldelerde otopark sorunları ve pazar yeri şikâyetleri de bir hayli fazla…


* * *
Bodrum’u benden daha iyi bilen meslektaşım Can Pulak’a “Evet, Bodrum Türkiye’nin incisi ama bu inciyi karartıyorlar. Şu Bodrum’un durumunu bana bir anlatsana” dedim.
Can Pulak ricamı kırmayıp durumu şöyle özetledi:
“Önce şunu belirtmemde yarar var. Şimdiye kadar kötü yönetim nedeniyle Bodrum Belediyesi’ne yükleniyorduk. İyi niyetli yorumları bile düşmanlık sayıyor, kent sakinlerinin şikâyetlerini ciddiye almıyorlardı.
Bodrum Belediyesi halen bu anlayışı düzeltmiş değil, düzeltmeye de pek niyeti yok! Ama bir hakkı teslim etmek zorundayız ki, Bodrum’un bugünkü acıklı görümünün sorumlusu Bodrum Belediyesi ve onun Başkanı değil, Büyükşehir Yasası’nı idam fermanı gibi Bodrum’un boynuna geçiren bugünün AKP iktidarıdır.”* * *
Ülkenin çivisini yerinden oynatan Ankara, Türk turizminin ve onun göz bebeklerinin de canına okudu, küçük hesaplar ve siyasi oyunlar yüzünden ülkeye döviz kazandıran merkezlere büyük zararlar verdi.
Sadece Bodrum değil, Marmaris, Fethiye, Kuşadası da, ülke çıkarlarını tepetaklak eden ‘Büyükşehir Yasası’ ile ‘intiharın’ eşiğine getirildi.
AKP her seçimi kaybettiği bu bölgelere düşman gibi bakıyor!


* * *
Bodrum Belediyesi’nin elinde ne varsa Muğla Büyükşehir Belediyesi aldı. Bodrum’a kala kala mezbaha, cenaze işleri, temizlik hizmetleri, ortada görünmemeyi ustaca beceren zabıta filan kaldı. Emlak vergilerinin büyük bölümü de Muğla’ya gidiyor!
Türkiye’nin incisi Bodrum bugün siyasetin ve beceriksizliğin kurbanı haline geldi. Bu tabloyu AKP iktidarı yarattı ama, Ankara’nın verdiği zararları akıllı bir yönetimle en aza indirmek Bodrum’u yönetenlerin elinde…
Bodrum’un doğru dürüst altyapısı yok. Kanalizasyon ve arıtma iyi çalışmıyor, şehir kokuyor. Vatandaş, fosseptikleri çeken vidanjörlerce soyuluyor.


* * *
Biliyorum, Bodrum’u yönetmek kolay iş değil ama, Bodrum’u böylesine sahipsiz bırakmak da doğru değil. Sorumsuz yöneticiler gelir gider ama Bodrum gibi bir değer giderse, bir daha geri gelmez!”
Can Pulak’a teşekkür ettim. Son olarak:
“Bodrum’a destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi ve ekledi:
“Destekleri köstek görenleri, şimdilik göz kontrolü yaptırmaya davet ediyorum. İnşallah bir faydası olur!”Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.


- - - - - Sözcü - - - -

__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti