Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.09.15, 07:42   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Farkı Fark Edelim! | Necati Doğru
Bayram günü sergileme olsun, okurlar üzerinde düşünsünler diye yazıyorum. İkisinin de siyasi hayatı; “İstanbul gibi büyük bir dünya kentine belediye başkanlığı yapmış olmalarıyla” benziyor.
Erdoğan hapis yattı.
Dalan kumpasa geldi.
Kaçmasaydı.
O da hapis yatacaktı.
Erdoğan parti kurdu.
Başbakan oldu.
Cumhurbaşkanı seçildi.
Saray yaptırdı.
Bedrettin Dalan da Başbakan olmayı denedi. Başarsaydı önce başbakan sonra da cumhurbaşkanı olabilirdi.
İkisi de vakıf kurdu.
Dalan’ın İstek Vakfı.
Erdoğan’ın TÜRGEV.
İkisi de Üniversite yaptı.
Dalan’ın üniversitesinin adına İstanbul’u hatırlatan “Yeditepe” denildi. Erdoğan’ın üniversitesine doğrudan “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi“ adı kondu. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden ayrılıp eski adı “Rize Üniversitesi” olan bu okulun adı 2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile değiştirilip “Recep Tayyip Erdoğan” yapıldı.


* * *
Devlet ne yaptı?
Kimi kayırdı?
Kimi çelmeledi.
Devletten Dalan’ın üniversitesi mi, Erdoğan’ın üniversitesi mi daha fazla fırsat, destek, arsa, bina, para, akademik kaydırma imkanı gördü?
Kıyaslayacak değilim.
Biliyorsunuz.
Bal tutan parmak!


Kıyaslamayı reklam, böbürlenme, övünme, halkın algısını avlama sahteciliği kokmayan “bilimsel buluşla” yapacağım. Rize Üniversitesi’nin adı değiştirilince Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Halis Süleyman isimli bir bilim insanı jet hızıyla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne geçti. Bu bilim insanı Erzurum Üniversitesi’ndeyken “kanser üzerine araştırmalar” yapıyormuş. Ve Recep Tayyip Üniversitesi’ne geçer geçmez; “Kansere yüzde 100 çare olacak ilacı, bir bitkinin ekstresinden bulduğunu” açıkladı, dünyaya duyurdu. Recep Tayyip Erdoğan o sıralarda ülkenin Başbakanı idi ve hemen ertesi günün gazetelerinde “Kendi üniversitesinin profesörünü telefonla arayarak tebrik etti” başlığıyla büyük puntolu haberler çıktı.

Algı avlama makinesi çalıştı.
Dünya’nın arayıp arayıp da bulamadığı “kansere kesin çare olacak ilacı Recep Tayyip Üniversitesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı profesörü buldu” diye içe propaganda yapıldı.
Fakat buluş fos çıktı.
Ortada buluş yoktu.
Buluşçu profesöre “konuşma yasağı“ kondu. Ayrı üniversitenin diğer bilim adamları “açıklamanın abartılı olduğunu” nazik ve kibar cümlelerle ifade ettiler.Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

- - - - - Sözcü - - - -
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti