Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.09.15, 23:10   #27
Livan
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 225
Aldığı Teşekkür: 1354
Rep Derecesi : Livan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisiLivan muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hac’da Facia: Mina’da Çıkan İzdihamda 717 Hacı Öldü

Temel hacca gidecek. Dul annesi Temel'e 'evladım beni de götür, tek başıma gidemem' demiş. Temel de ne yapsın, annesini kıramamış, 'peki anne' demiş. Az zaman sonra kız kardeşi aramış, 'abi biliyorsun geçen ay kocamı kaybettim, ben de annem ve seninle birlikte hacca gelmek istiyorum' demiş. Temel kız kardeşine 'peki sen de gel' demiş.

Bunları duyan Fadime durur mu? 'Anneni götürüyorsun, kardeşini götürüyorsun, beni de götüreceksin' demiş. Temel, Fadime'ye de tamam demiş. Düşmüşler yola. Mekke'ye varmışlar, bir otele yerleşmişler. Her birine ayrı oda vermişler otelde. Herkes odasında tek başına dua ve niyaz ediyormuş.

Temel yatıp uyumak üzereyken, kafasına takılmış. 'Kalkıp şunları kapılarının deliğinden dinleyeyim bakayım ne diye dua ediyorlar' demiş. Annesini dinlemeye başlamış. Annesi, 'Allah'ım, bunca kez kocamı aldatmıştım, beni affet ya Rabbim' diyormuş. Kız kardeşine kulak vermiş, 'Allah'ım, kocamı iki kez aldattım, lütfen beni affet' diye yakarıyormuş. Sıra karısı Fadime'ye gelmiş. Onu da dinlemiş. Fadime de 'Allah'ım Temel'i bir kez aldattım, çok pişmanım, nolur beni affet' diye yalvarıyormuş.

Temel odasına geçmiş, dizüstü oturmuş. Ellerini kaldırmış. 'Allah'ım demiş; 'ha bu o..pularla senin huzuruna geldiğim için, asıl sen beni affet ya Rabbim...!'