Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.09.15, 06:49   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32076
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Bel Kırmak İçin Bunu Mu Beklediniz? | Saygı Öztürk
Terörle mücadele etmeyince, şehit sayısı da azaldı. Terörle mücadele etmeyenler, örgütün güçlenmesine neden olanlar “analar ağlamasın” diyordu. Evet, analar ağlamasın ama örgüt bu kadar güç kazanırken anaları daha fazla ağlatacağınızı bilmiyor muydunuz?

2001 yılında şehit sayımız 20’ye, 2002 yılında 10’a inmiş, olay sayısı giderek azalmıştı. Terörle mücadelede yaşanan boşluklar, teröristi azdırdı, güçlendirdi, halk üzerinde korku yarattı. “Belini kırdık” demekle terörün beli kırılmıyor. Sonra terörün belini kırmak bu kadar kolay oluyorduysa, 13 yıllık AKP hükümetleri döneminde hemen her yıl ortalama 150 şehit verilmesine niçin neden oldunuz? Niçin zamanında belini kırmadınız, bunun için 13 yıl niçin beklediniz?

SATIŞLARI DA ENGELLİYORLAR

Bayramda Güneydoğu’daki ilçesine giden okurumuzla konuşuyoruz. Yılda en az üç kez gittiği ilçesini artık tanıyamıyor. Memleketinde Türkçe yazılı tabela kalmadığını içi yana yana anlatıyor. Parklara teröristlerin adı verilmiş. “İnsanlar konuşmaya, akşam sokağa çıkmaya korkuyor” diyor. Yöre halkı kimin dağa gittiğini, kimlerin sözde mahkemenin hakimi, savcısı olduğunu, kimden ne kadar “vergi” adı altında haraç alındığını da biliyor. Vatandaşın bildiğinin daha fazlasını kuşkusuz devletimizin yetkilileri de biliyordur bilmesine ama…

İşin garibi, Güneydoğu’da PKK’ya hizmet edenler devletten ihale alıyor, kredi alıyor. Devlete yakın olanların işyerlerinden alış-veriş yapılması engelleniyor ve yerliler göçe zorlanıyor. Bu durum Güneydoğu’nun hemen tüm ilçelerinde, köylerinde geçerli. Evini, işyerini satmak isteyenlerden bunlar alınmıyor, almak isteyenler engelleniyor. Çünkü bunların zaten kendilerine kalacağına inanıyorlar.

BU MESAJLAR HULUSİ AKAR PAŞA’YA

Eksik olmasınlar, okurlarımızdan iletiler gelir, görüşlerini, deneyimlerini, anılarını aktarırlar, fotoğraflar gönderirler. Okuyuculardan gelen birkaç öneri ve uyarıyı aktarayım:

“…TSK’nin bazı noksanları dikkat çekiyor. Ne koftiden gerekçelerle kamu görevlilerine helikopter tahsis edilirken, ölüme gönderdiğin insanlardan bunu esirgemenin mazereti olamaz. İlla şehit düşmesi mi gerekiyor?
(Terhis olan askerlerin taşınmasında yaşanan sorunları aktarmış ve bunun için birilerine “sorumluluk” verilmesi gerektiğini belirtmiştim. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın konuyla yakından ilgilendiği ve sorunun kalıcı bir çözüme kavuşturulması için çaba gösterdiği bilgisi ulaştırıldı.)


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

Sözcü
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla