Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.09.15, 23:54   #29
Zeynep
Üye

Zeynep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 12
Ettiği Teşekkür: 1069
Aldığı Teşekkür: 336
Rep Derecesi : Zeynep muhteşem bir gelişmedeZeynep muhteşem bir gelişmedeZeynep muhteşem bir gelişmedeZeynep muhteşem bir gelişmedeZeynep muhteşem bir gelişmedeZeynep muhteşem bir gelişmedeZeynep muhteşem bir gelişmedeZeynep muhteşem bir gelişmedeZeynep muhteşem bir gelişmedeZeynep muhteşem bir gelişmedeZeynep muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeşilköy Oldu Arapköy

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sevda Mesajı göster

Subutay, oturduğumuz yerden yorum yazacağız tabi. Suriyelilerin yanından durum bildirimi yapacak değiliz. Kendi adıma konuşayım; ben yaşadıklarımdan yola çıkarak yazayım hatta. Geçen gün babamın dükkanına hırsız girdi. Bir tanesi Türk, diğer ikisi Suriye'li. Gecenin 4'ünde polis aradı dükkanınıza hırsız girdi vs.. bir sürü ıvır zıvır, mahkeme işi, prosedürle uğraştım. Ne mecburiyetim var? Hadi beni geçtim. Taksim'de bir grup Suriyeli çete var, yol kesip, milleti kandırıp döviz bozduracağız diyerek insanları izbe yerlere çekiyor, sonra da bir güzel dayak atıp, gasp ediyorlar. Yahu benim ülkemin hırsızı, arsızı, yüzsüzü yetiyorken, onlarla baş edemiyorken gidip şimdi Suriyeliye mi ah vah edeyim, üzüleyim. Hiç üzülmüyorum, insan yerine koymuyorum. Umrumda bile değiller. Bir arkadaşımın babası evini Suriyelerilere kiraya verdi. Hayatımda bu kadar ukala insanlar görmedim. Hadi diğerleri garip gureba bilmem ne, çocuk kadın vs. Bir de zengin kesimi var ki onlar evlere şenlik. Sanırsın sen onların ülkesinde mültecisin. Burunları yere düşse eğilip almazlar. O kadar ukala ve kendini beğenmişler. İsteyen ırkçı desin, isteyen bilmem neci desin. Bunlar belediyenin ve devletin her hakkından bedavadan faydalanan asalaklar. Üniversiteye sınavsız giriyorlar var mı ya ötesi. Benim senelerce okuduklarım, okul yoluna harcadıklarım ne? Kesinlikle ülkemde istemiyorum Suriyeli falan. Ülkeye alanların politikalarından da nefret ediyorum. Kim aldıysa o beslesin evinde sarayında.

Bunları da oturduğum yerden yazıyorum, bilgine.

Dükkanınıza giren hırsızla, birkaç kendini bilmezle kıyıya vuran ufacık cesedi bir tutuyorsan evet haklısın oturduğun yerden yazıyorsun.