Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.10.15, 07:00   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Olumlu İzlenimler | Yekta Güngör Özden
Siyasal kaynaklı üzüntü ve kaygıların birbirine karışarak toplum erincini (huzurunu) altüst ettiği günümüzde kimi olaylar, yararlı çalışmalar ve özverili çabalar, yaşama gücümüzü korumamızı sağlıyor. Siyasal yandaşlık ve karşıtlıklardan uzak, tümüyle bağımsız, yansız, özerk kuruluşlar olarak gerçekleştirdikleri kültürel, sanatsal, sportif etkinlikler ve daha önemlisi bilimsel düzenlemelerle ulusal konularda bilinçlenmeye katkı veren kişileri ve kuruluşları yaşam güvenceleri sayıyoruz.

Konuşmalarında barıştıran, birlikten ve tümlükten söz etmeleri yanında ulusal yapıyı soy, inanç ve parti ayrılıklarıyla giderek sarsan ve bozan kimilerinin aymazlık ve sapkınlıklarına karşın, lâik Atatürk cumhuriyetimiz başta olmak üzere ulusal geleneklerimizi, yaşamsal ilkelerimizi koruyup güçlendirme, insanlık değerlerini benimsetme konularındaki özenli davranışlarıyla beğeni toplayan güven ve umut kaynaklarımız bu kuruluşlardır. Aldandıklarını söyleyerek halkı aldattıklarını sananlar değil.

GÜNCEL DURUM

Toplumda genel bir yavaşlık başladı. Ülke sorunlarıyla ilgi, özlenen düzeyin çok altında. Seçimlerde bile “oy”ların bilinçle kullanılmasında duraksamalar görülüyor. Demokrasinin namusu sayılan, seçmenin onur göstergesi bilinen oy, ölçüp biçerek, düşünüp tartarak, ülke ve ulus gözetilerek değil, başta partizanlık, kimi beklentiler ve karşılıklarla, çıkar gözetilerek de verilebiliyor. Bu olumsuzluğun neden olduğu sonuçların sakıncaları sayılmayacak kadar çoktur. Her yola ve yönteme, geçerli sayılarak, başvuruluyor. Seçimde olmayan adalet, günlük yaşamda olamaz. Devlet, efelik ve kabadayılıkla değil, hukukla yönetilir.

Siyasal açılımların hukuk tanımazlığı ve demokrasinin kişilere ve kuruluşlara göre ayrı ayrı tanımlandığı ortamda “Vakıf” kurumu da sömürülüyor. Bu konudaki gerçekçi anlayış, yerini siyasal desteğe bıraktı. İktidarın yanlı tutumu bir yana, iktidar belediyeleri siyasal yönelişlerle yöneticilerin yakınlarına, çocuklarına ayrıcalıklı davranışlarla nice yerler, yurtlar, olanaklar sağlıyorlar. İktidar belediyelerinin “Hediye” sayılacak bağışları, katkıları siyasal örgütlenme biçimine döndü. İktidarın reklâm kâğıtlarına dönüşen kimi gazete ve dergiler gibi kimi vakıflar da belirgin biçimde yandaş kampları niteliğini aldı.


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

Sözcü
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti