Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.10.15, 14:16   #18
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Avrupa Tarihine Yön Veren 18 Hanedan

Avrupa deyince Osmanlı hanedanını yok saymak mümkün değil.Avrupa ve Dünya tarihine altın nakışla işlenen Osmanlı İmparatorluğu’nu kuran ve yaklaşık 622 yıl yöneten hanedandır.
1299'da Söğüt Domaniç'te başlayan yönetim, 1922 yılında Ankara hükümetinin saltanatı kaldırmasıyla sonuçlanmıştır.Kurucusu Osman Gazi olan ve son padişahı VI.Mehmet ya da Sultan Vahideddin olan hanedan, Türk milletinin Kayı boyundandır. Osmanoğlu Hanedanı’ndan bugün 25’i Şehzade, 16’sı Sultan,23’ü Sultanzade ve 13’ü de Hanım Sultan olmak üzere 77 kişi hayatta. Ancak terminoloji ve teamül gereği saltanat sahibi olmayan hanedanlar, hanedanlıklarını yitirmiş olarak anılır. Bu sebeple bu 77 kişi için Osmanlı hanedanından ziyade Osmanoğlu ailesi demek icap eder.


Osman Gazi

Osmanoğlu ailesinin tüm mensupları bugün çok farklı ülkelerde, çok farklı kültürlerle, farklı diller konuşarak hayatlarına devam etmektedir.
Avrupa'nın diğer büyük hanedanlarının sonlarının genelde kanlı bittiğini ve soylarının sistematik bir şekilde kurutulduğu düşünülürse Osmanoğlu ailesinin bu durumu hayıflanacak bir mevzu olmaktan ziyade sevinilecek bir şansın ve bin yılların ürünü olan bir zihniyetin eseri olabilir.


VI.Mehmet ya da Sultan Vahideddin

__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.