Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.10.15, 23:09   #54
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeşilköy Oldu Arapköy

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Ben ve benim gibi insanlar bu tablonun olacağını defalarca söylediler.

Hiçbirşekilde ciddiye alınmadık.

Devletin izlediği politika sonucu "Şam"da namaz kılma hayali kılanların bırak "Şam"ı "Şam"ın bile yüzünü göremeyişi, bu konuda desteklenen katil bir IŞID varlığı, suriyeli alevi kürt ve türkmenlerin davalarında yalnız bırakılması, KCK gibi dengesiz bir konseyin kucağına bırakılmaları, vatandaşın suriyede yaşananlara sessiz kalması, toplumsal baskı kurmamaları ve "yiyin birbirinizi" anlayışı bugün bu çaresiz insanların bir bedel olarak bu ülkeye yığılmalarına sebeb oldu.

Bu kısacık paragrafı dahada uzun açabilirim ama yaşananlara bakılınca bunu anlamak için kahin olmak gerektiğini düşünmüyorum.

Yaşananlardan sadece devlet değil halkta suçludur. Ve halk bu bedeli ödemelidir.

Kişisel olarak suriyelilere bir garezim bile yok.. Burda yazılan yorumların çoğuda bir üstünlük bir horgörmüşlük görüyorum. Bugün gördüğümüz işaretler yarın ne gibi tehlikelerin habercisi olacağını kimse bilmiyor.

"Öngörülemeyen sonuçlar"...

Bu cümleyi iyi düşünün..
Halk hangi anlamda suçlu sizce?