Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.10.15, 23:26   #8
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Ayak Kokusunun Sırları

Alıntı:
Ayrıca bu koku sivrisinek tuzağı olarak da işlev görebilir. Bazıları kirli çorapların sivrisinekleri sekiz gün boyunca çekebildiğine inanıyor. Tuzakta ayrıca Limburger peyniri de kullanılabilir.
Sivrisineklerden muzdarip olan ben bunu deneyeceğim de..... Ben o kokuya nasıl dayanırım?

İki yıl öncesinde, Efe sıpası bir sabah "anne benim odamda çürümüş peynir gibi bir koku var" demişti. Odanı havalandırmiyorsun ondandır dedim ama dayanamadım kalktım odaya girdim. Allam girmez olayımda birden nevrim döndü "lan bu ne kokuuu ne yaptın burada" diye söylenerek kapıları pencereleri açtım. Ama ne fayda koku duruyor. Efe sıpası üşüdüm yeter bu kadar koku falan kalmadı dediyse koku duruyor hala. "Dur yorganını yastığını da azcık havalandıralım" demeye kalmadan ben yastığı kaldırır kaldırmaz bir çift kirli çorap bana pis kokular salarak göz kırpıyor.
Demez mi ki "aaa bende bu çoraplarımı arıyordum buraya mı koymuşum"

Pis sıpa basketbol dan gelmiş çoraplarını çıkarmış koymuş yastığının altına sonra da üzerlerinde bir haftaya yakın sızmış. "Len senin .... ben sana ne diyeyim." Gülsem mi kızsam mı ikilemini yaşarken Efe sıpası hemen olaya el koyarak sulandırmıştı. O akşam gülmekten karnıma ağrılar girmişti.

Ayak en çok terleyen bölgedir. Her ne kadar da benim ayaklarım hiç terlemez desenizde. Efe sıpasının basketbol papuçları bile her antremandan geldiğinde balkonda havalanır sonra da koku giderici sıkardı.

Ayak da ayakkabı da çok önemlidir. Hele çalışan kesim bu konuya çok dikkat etmelidir. Günde en az 8 saat ayakkabanın içinde duruyor ayakcıklar. Özen ve titizlik ister.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti