Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.10.15, 13:24   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Seni Diktatör Yaptırmayacağız


SENİ DİKTATÖR YAPTIRMAYACAĞIZ
Hiç bir diktatörün seçimle gelse dahi seçimle gitmediği, tüm diktatörlerin hırsları ve anlayışları uğruna hem kendi halkına, hem çevresindeki ve hatta dünya halklarına ne zararlar verdiğini en azından en tanınmış, tarihin baş köşelerinde kayıtlı Hitler'den Mussolini'den biliriz.
Diktatörler genelde bir algı operasyonları yaparak algılanmasını istediklerinin iyi algılanması adına, istemlerinin hayata geçmesi adına propagandasını yaparak çeşitli yol ve yöntemlere baş vurduklarıda bilinen gerçekler arasındadır.

Demokrasi söylemi ve kavramı diktatörlerin hiç sevmedikleri kelime ve kavram olduğundan, onlar herşeyin kendilerinde başladığı kendilerinde bittiği düşüncesi ile demokrasiye son durak gözü ile bakarlar. Türkiye'de faşizan eğilimleri olan ve bir çok uygulaması ve çıkardığı kanunları faşistçe olan 13 yıldan beri ülkeyi siyasi ve ekonomik açıdan bir çok olumsuzlukların ve istikrarsızlığın içine sürükleyen bir Recep Tayyip Erdoğan kişisi ile karşı karşıyadır Türkiye!

İtalya ki bu gün belki demokrasi ile anılan ama faşizmin Mussolini ile doğduğu bir ülkedir İtalya! Mussolini ile İtalya'da sergilenenler zorla susturulma, kabul görmeyeni zorla kabul ettirme adına kurulmuş, kaba güç gurupları vardı ve bilinen adları ile bunlara "sguadracce" denmekte idi. İşleri: dövmek, işkence etmek yıldırmak ve muhalif düşüncede olanları sindirmek idi. Bunun içinde Gazeteciler, sivil vatandaşlar ve toplumun her kesiminden insanlar vardı.

Ülkemiz Menderes dönemine bir bakınız! Gazetecilere ve Gazetelere bir bakınız! Başlarına gelenler ve yakın tarihe geçip irdelenen olaylara bakınız ve günümüz Türkiyesi Recep Tayyip Erdoğan uygulamalarına bakınız! Faşizan uygulamalar adına yüzlerce benzerlik görürsünüz. Günümüz Türkiyesi son 13 yılında sosyal medya denilen paylaşım sitelerinde sadece muhalif yazı, yorum yazanları yıldırma adına sövgü timleri kurulmuş, Ahmet Hakan benzeri olaylarda görüldüğü gibi yerleşim merkezlerinde dayak timleri, Gazete binalarına ve insanlara saldırı timleri kurulmuş ve muhalif olanların susturulmasına çalışılmaktadır. Kaba güç ve sövgü timleri, Mussolini ve hitler dönemini yakın geçmişte ülkemiz Menderes dönemini çağrıştırmaktadır.

Türkiye'de son 13 yıl içinde hazret imam Tayyip, bizde Gazetecilikten içeride yatan bir tek kişi yoktur diyerek kendini savunuyor.. Sayıları yüzleri bulan ve sadece muhalif oldukları için Silivri zindanlarında yatırılan insanlar henüz daha unutulmamıştır.

Ülkemiz Türkiye için, büyük bir kesim tarafından sevilmeyen, tutulmayan ama mesleği Gazetecilik ve yazarlık olan Ahmet Altan, çok doğru bir söz ile faşizme vurgu yapıyordu; Türkiye bir parti ile değil bir Gangaster çetesi ile idare ediliyor diyordu..

AKP ve onun doğal lideri sayılan imam Tayyip 7 Haziran seçim sonuçlarının verdiği ürküntü ile, iktidarını sürdürebilme adına son derece anti demokratik ve kabul görmez yasal ve anayasal olmayan oyunlar içine girerek veya girmeye çalışarak etkili olmaya çalışıyordu, İç güvenlik yasası ile Polise tanınan olağan üstü yetkiler ve sövgü dövgü timleri adeta bir faşizan Polis devletini andırıyor...

Nasıl olmasın ki, zaman zaman medyaya yansıyan örneklerinin Taksim gibi yerlerde ve olaylarda gördüğümüz eli sopalı, insanlara öldüresiye dayak atan timler! Erdoğan'ın çok özendiği Menderesi anımsatıyor; Menderes ki siz isterseniz hilafeti bile getirirsiniz diyordu, keza Erdoğan'ın siyaseten A babası olan Erbakan "geçiş dönemi tatlı mı olacak, kanlı mı? diyordu, bunlar aslında güç bende diyerek ülkeyi dönüştürme manevralarının algı yaratmak üzere halk üzerinde propagandaları idi. Demokratik hukuk devletinde kabul görmez davranış ve söylemler idi..

Hazret imam Tayyip başkanlıkta başkanlık diye tutturmuş, kendilerine dar gelen anayasanın değişmesinden ve idari yapının başkanlığa dönüşmesinden yana idi.. Faşizan uygulamalar ancak böyle hayata geçebilirdi, muhalif olanlar şiddetle karşı çıkıyor, bu gün Erdoğan'ın İtalya'ya kaçtığı söylenen oğlu, tepki olarak siz başkanlığı getirmesenizde babam varken zaten başkanlık ve faşizan uygulamalar fiilen sürüyor diyordu....

İşte bizlerde yukarıdaki anlayış ve düşünceler ile, Doğan gurubunu seversiniz veya sevmezsiniz, Ahmet Hakan'ı sever veya sevmezsiniz, insan olarak ve Gazeteci olarak fikir ve düşünce hürriyetinden yana olarak, hiç bir fikrin düşüncenin kaba güçle susturulmasından, kanunlar çıkarılarak susturulmasından anti demokratik uygulamalardan yana olmadığımız için, imam Recep Tayyip Erdoğan'a seni diktatör yaptırmayacağız diyoruz...


08.10.2015

Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.