Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.10.15, 09:58   #14
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18755
Aldığı Teşekkür: 20033
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Türk Destanları 1. Bölüm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
Teşekkürler Dilaver.Ancak Cengiz destanı Türk destanları arasına giriyor mu?
Cem abi merhaba..

Abi bu soruyu sorarken sanıyorum Cengiz Han'ın Moğol olduğunu varsayarak soruyorsun.. ???

Umarım soruyu doğru anlamışımdır..

Hani Türk Destanları içinde Moğol Destanının ne işi var gibi..

Kısaca anlatayım..

Kullandığım kaynak bu destanı Türk destanları içinde verdiği için, kaynağa uymak zorunda olduğum için bu destan konuda, İslamiyetten sonraki Türk Destanları içerisinde verilmiştir..

Abi bir çok kaynak Cengiz Han'ın Moğol İmparatoru olmasına rağmen, soyunun (sülalesinin) Türk olma ihtimalinin var olduğunu hatta Cengiz Han'ın Türk olduğunu vurgular.

Bu konuda benim hüküm vermem, olur demem-olmaz demem elbette kimseyi ikna etmez.

Ben bir tarihçi değilim.. Ancak okuduğum kaynakları sizlerle paylaşırım..

Ama bir Tarihçi, sayın Prof. Dr. Ahmet Taşağıl bu konuda şunları söylemiş.. Videoyu 3. dakikadan itibaren dikkatle dinlerseniz, sayın Taşağıl'ın sözleri umarım sizi aydınlatır..

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.