Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.15, 15:38   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Afganistan, Suriye, Pakistan,Türkiye,Rusya ve ABD/ Türker Ertürk

"İzlenecek çizgi;
Pakistanlı yazarlar ve aydınlar özetle “Maalesef 1979’da ABD’nin çizgisini takip ettik, mücahitler geldi, destekledik, savaşa gönderdik, İslam radikalleşti, ülkemiz şiddete ve teröre boğuldu. Sonuç 40 bin can kaybettik ve hala kaybediyoruz” diyorlar.


Bugün Türkiye’nin takip etmesi gereken çizgi Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış” çizgisidir. Emperyalizmin dolmuşuna ve baskısına gelip Ortadoğu bataklığına atlamak ülkemize ve milletimize yapılacak en büyük hıyanettir."
Saygılar sunarım.

Ertürk paşa, çok sağlam bir asker! Mesleğinde ve dolasıyla dış politika konularında oldukça kültürlü. Yazı içeriğinde alınması ve irdelenmesi gereken bir çok husus var. Şüphesiz dış işlerinde Sinirlioğlu dışında şu anda aktif olmayan ancak, tüm olayları yakinen takip eden idarenin monşerler dediği bir zevatın varlığı vakıa!

Rusya şüphesiz Afganistan olayından gerekli dersleri çıkarmış, ancak Suriye konusunda çıkarlarının ve imajının ne kadar önemli olduğununda farkında olarak ve blöf yapmadan bu gün Suriye toprakları içinde konuçlanmıştır. ABD bunun farkındadır. NATO asker göndeririz diyerek blöf yapmaktadır. Bu gün NATO Rusya ile bir savaşı göze alamaz, böyle bir savaş bazı devletlerin ve milletlerin haritadan yok olması demektir.

Türkiye akli, siyasi, ve diplomasi konusunda ferasetten yoksun insanların idare ettiği bir ülkedir. Ertürk paşa yazısı sonunda yapılması gereken en güzel şeyi zaten öneri olarak sunmuştur. Erdoğan ve şürekâsının bir yanlış adımı, Türkiye'nin başının uzun süre belaya girmesine neden olacak bir davranış olur. Erdoğan ve şürekâsı durmadan ve biteviye akıllı insanlar tarafından uyarılıp ikaz edilmelidir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.