Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.10.15, 18:45   #68
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 166
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14584
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeşilköy Oldu Arapköy

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
Sevgili subutay
Süper kahramanlarda halkın bir parçası..
Atatürk'te halkın bir parçasıydı.

Kendinizi bu kadar küçük görmeyin.

Siz mülteci olsanız. Hırsızlık, yankesicilik mi yaparsınız?
Ben yaparım ederim diyorum çünkü kendime inanıyorum.
Eğer 3-5 kuruş için hırsızlık yapacaksam Tanrı canımı alsın
Açlıktan ölürüm onuruma laf söyletmem
Şu Türk hırsızlık yaptı diye Türk milletine leke sürdürtmem

Bakın ülkeye gelen siyahilerde var saat satıyorlar, ayakkabı boyuyorlar.
Ama onlar müslüman olmadığı için kimsenin umrunda
Değil.

Zeynep arkadaşımız ve siz biraz din etkisi altında kalmışsınız
Ama tek yönlü düşünmeyin
Sevmeyen neden sevmiyor?
İstemeyen neden istemiyor?
Bunlarıda sorgulayın

Konu sizin şahsınız yada benim şahsım değil o yüzden tartışmayı bu boyuta indirgemek gereksiz. Daha öncede aynısını söylemeye çalıştım ama anlamamışsınız yada anlamak istememişsiniz.

Ben hırsızlık yapmam diyorsunuz ama siz yada ben yada buradaki insanlar bir toplumun parçası olmaktan öte değiliz. Ve Türk toplumunda hırsızlık, dolandırıcılık, tecavüz gibi çeşit çeşit suçlardan milyon suçlu var mı? Var. o zaman konu kapanmıştır.

Yoksa kimsenin şahsını eleştirmek zaten kimsenin amacı da değil haddi de değil. O yüzden bireyselleştirmeyelim konuyu.

Kimsenin kimseyi bağrına bastığı yada kırmızı halıyla karşıladığı yok. Ortada olan bir gerçek var. İstesek te istemesek te. İster nefret edin ister sevin açıkçası insanlık kavramı bireylerin ırkına, rengine, inancına göre şekillenmiyor. Hele ki sadece suç işleyenleri baz alırsak ohooo Türklerden Suriyelilere sıra bile gelmez.

Neyse herkes kendine göre şekillendirdiğine göre fazlada konuyu uzatmaya gerek yok. sağlıcakla kalın.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.