Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.10.15, 01:17   #69
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 784
Ettiği Teşekkür: 28194
Aldığı Teşekkür: 33971
Rep Derecesi : Sevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardırSevda şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeşilköy Oldu Arapköy

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Öncelikle geçmiş olsun Sevda.

Oturduğunuz yerden yazmak demek, o insanların haline düşmeden veya empati yapmadan yorum yazmak demektir. Yoksa zaten hepimiz oturduğumuz yerden yazıyoruz.

Kendinizden pay biçerken biraz daha makul olalım.

İlk olarak ne hırsızları, ne gaspçıları nede ukalalarını zaten Türk te olsa Suriyeli de olsa yada ne olursa olsun savunmuyorum. Devletin sınırdan aldıklarına sahip çıkması hem mültecilerin korunması hemde toplumun huzurunu sağlaması gerekir. Bunu yapamıyorsa zaten içeri almaması gerekir. Bunun aksini iddaa etmek zaten ahmaklıktır.

Fakat ortada bir akp gerçeği var ki bu insanları içeri aldılar. Ve aldıkları bu insanlara zaten akp de sadece oy potansiyeli olarak görüyordur. Zaten onlarda burada olmayı istemiyordur.

Türkiye de Türklerin yaptığı hırsızlık ve her türlü suç var. Tabiiki gelen suriyeliler arasında da ki çoğu zaten gariban suç işlemiş olanlar yada işlemeye meyilli olanlar olacak. Hatta hapishanelerden kaçmış aşırı suçlulular da olabilir. Zaten bunun ırkçılığını yapmaya gerek yok Türkiyede de fazlasıyla böyle insan var. Devlet ve kolluk kuvvetleri bu noktada devreye girmeli ve önlem almalıdır. Yoksa biz halkız sonuçta.

Senin umrunda olup olmamaları problem değil ama insan yerine koymamak senin de kimsenin de haddin değil. Bu savaştan kaçmış suriyeli içinde geçerli, miami de tatilini yapan bir amerikalı içinde geçerli. İnsanlık bu kadar ucuz bir kavram değildir.
Subutay, merak ettim acaba memleketimize bir gün tıpkı Suriyelilerin geldiği gibi İsrailli göçü olsa, olmaz ya bizim ki sınırını açsa. Her köşe başında çoğunlukla pejmürde, ne idüğü belli olmayan, gariban yahudiler görsen bizzat sana ya da yakın çevrene zarar vermiş olsalar acaba o zaman da bu kadar hümanist olur musun? Sanmıyorum. Daha önce ki yorumlarından gördüğüm kadarıyla, israillileri Filistinlilere yaptıkları zulümden dolayı sevmiyorsun. Acaba Suriyelilerin müslüman olması mı senin hümanistliğinin nedeni?

Yukarda ki yazında ortak olduğumuz tek nokta devletin bunları başıboş şekilde toplumun içine salmış olması. Fakat bu demek değil ki halk bunlara yardım etmek zorunda ya da acımak ya da hoş görmek zorunda. Hayır değil, değilim. Elektrik faturalarına Suriyeli zammı geldi haberin var mı? İlçe belediyelerinde akşama kadar eşleriyle ve çocuklarıyla bedavadan yardım almak için pinekliyorlar haberin var mı? Devlet onları nereden veriyor zannediyorsun? Sarayda herkes elini cebine atıyor diye mi düşünüyorsun yoksa. Yoo hayır. Bizzat bizim vergilerimizle yardımlar yapılıyor. Üniversiteye sınavsız giriyorlar. Çocuk felci hortlamış durumda.. Antalya'da meydanlarda dileniyorlar, turistlerin yakasına para diye yapışıyorlar, turistler otellerinden çıkmaz oldu onların yüzünden. Seneye gelirler diye mi düşünüyorsun? Gelmeseler de olur diyorsun ya da.. Bunlar verdikleri zararın aklıma gelenleri.

Hoş gören yardım etmek isteyen buyursun etsin. Ben etmem. İnsan yerine de koyarım koymam o da beni bağlar. Bu da benim şahsi düşüncem. İsteyen de hakkımda istediği gibi düşünebilir bu konuda.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster

Ben hırsızlık yapmam diyorsunuz ama siz yada ben yada buradaki insanlar bir toplumun parçası olmaktan öte değiliz. Ve Türk toplumunda hırsızlık, dolandırıcılık, tecavüz gibi çeşit çeşit suçlardan milyon suçlu var mı? Var. o zaman konu kapanmıştır.

Hele ki sadece suç işleyenleri baz alırsak ohooo Türklerden Suriyelilere sıra bile gelmez.

Eee yani? Biz içimizde ki suçluları, azılı katilleri, tecavüzcüleri ne yapsak, ne etsek, nasıl rehabilite etsek? Assak mı, kessek mi, beslesek mi? diye düşünürken bir eksik ya da bir fazla olması neyi mi değiştirir diyorsun? Şaşırdım düşüncelerine. Ülkeyi ve Türk toplumunu çuvala koyup duvara vurmuşsun. Onları biz yoldan çıkardık diyeceksin nerdeyse.
Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.