Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.10.15, 09:39   #1
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Bir Daha İç Savaş Üzerine... / Hakan Gülseven

Yazacak durumda olmadığım ve konu güncelliğini koruduğu için, affınıza sığınarak, neredeyse iki sene evvel, 3 Ocak 2014’te yazdığım aşağıdaki yazıyı bir kez daha paylaşmak istiyorum: “İç savaş hazırlığı ve cephe...”

Şimdi pek çok kişiye ‘fantezi’ gibi gelebilir ama Türkiye’de bir iç savaşın koşulları oluşuyor. Önceki gece yakalanan ve MİT’in arattırmadığı TIR, bize çok şey anlatıyor. Öyle görünüyor ki; iktidar, iktidarın istihbarat teşkilatı ve yanları sıra faaliyet yürüten ‘sivil toplum’ örgütleri, Suriye’deki ‘İslamcı’ kelle avcılarıyla bir cephe oluşturuyor.
AKP iktidarı ateşle oynuyor!..

***

Bir zamanlar koalisyon ortakları olan AKP ve Pensilvanya Çetesi, arkalarına ABD’nin siyasi desteğini ve CIA’nın teknik imkanlarını alarak, eski rejime dair ne varsa düzledi.
Orduda büyük tasfiyeler yapıldı.
Amerikan icazetiyle iktidara gelen AKP, bütün ipleri yavaş yavaş eline aldı.
Orduyu ve istihbarat teşkilatını istediği gibi şekillendirdi.
Artık ortam ‘Yeni Osmanlı’ düşleri görmek için yeterince müsaitti. Dökülen iktisadi yapı, Ortadoğu’daki çakalların kirli paralarıyla takviye ediliyor, Suriye iç savaşı ‘Yeni Osmanlı’nın tatbikat alanı haline geliyordu.

AKP, Suriye’de savaşan kelle avcılarına denetimsiz bir biçimde silah yığınağı yapmaya başladı.
İşin başında, bu faaliyet ABD’nin planlarıyla da örtüşüyordu. Birleşmiş Milletler’in ‘Ölüm Meleği’ Angelina Jolie bile iki kez mülteci kamplarını ziyaret etmiş, Amerikan propagandasını cümle Ortadoğu’ya taşımıştı.

Ne var ki, Esad ve müttefikleri dirençli çıktı. Öte taraftan, hakimiyet sağladıkları her yerde kitlesel biçimde kelle kesen ‘Cihatçı’ caniler giderek teşhir oluyordu. Öyle ki, bunlar önce Suriye direnişi içindeki sol-demokrat kesimleri, ardından ABD yanlısı muhalif grupları bile hedef almaya başlamıştı. Kontrolden çıkmışlardı.
‘Batı alemi’ Suriye politikasını değiştirmek zorunda kaldı.
Oysa AKP ‘Yeni Osmanlı’ düşleri görmeye devam ediyordu...

***

Öyle anlaşılıyor ki;
AKP ve onun istihbarat teşkilatı, İstanbul Fatih merkezli şeriatçı-faşist öbeklerle birlikte, kendi gündemini uygulamaya devam ediyor. Suriye’deki kelle avcılarına silah ve mühimmat yığınağı devam ediyor.

Sorun şu:
Suriye’de olan hiçbir şey Suriye’de kalmayacak. Yüz binlerce Suriyeli halihazırda Türkiye’dedir ve sınırlar kevgir gibidir.
On binlerce kelle avcısı bir gün Suriye’de, ertesi gün Türkiye’dedir.
AKP, Suriye’nin kuzeyinde ve elbette Türkiye’nin güneyinde kendi ‘cihat’ ordusunu oluşturmaktadır.

***

Fethullahçı tosunlar CIA’yla birlikte istedikleri operasyonu çeksinler; artık açıkça ortaya çıktı ki, AKP cephesinde kılıçlar çekilmiştir.
İktidar ‘formel’ yargı süreçlerini takmayacağını net bir biçimde ilan etmiştir. İktidarın çekirdeği gemileri yakmıştır!
Bu durumda, Meclis teferruattır.
ABD’nin tam desteğini almış bir CHP muhalefeti dahi, gemileri yakan ve kelle avcılarından kendine bir iç savaş ordusu oluşturan AKP karşısında etkili olamaz.
Türkiye bir ‘şeriatçı faşizm’ tehdidiyle yüz yüzedir.

***

Bir süre sonra, Türkiye’de yerel ve genel seçimlerden söz etmek bir komedi halini alabilir. Zira iktidar kadrolarının sürekli sözünü ettiği ‘sandık’, aslında külliyatlı miktarda silah ve mühimmat sandığıdır.

***

Ülkenin dört bir tarafından solculara yönelik saldırı haberleri geliyor.
Bu bir işarettir.
İktidar, hiç kuşkusuz, BBP ve MHP tabanını kendi yanında seferber etmenin hesabını da yapmaktadır.
Buna dizginleri çözülmüş Hizbullahçıları da ekleyin...
Sadece solcular değil, henüz AKP’nin eline geçmemiş işçi örgütleri, bir bütün olarak kadınlar ve gençlik tehdit altındadır.
Kürt muhalefeti ve Alevilik tehdit altındadır.

İşte bu nedenle, bugün halkın sokaklarda verdiği mücadele altın kıymetindedir.
Ne var ki; sokaktaki dağınık muhalefet örgütlenemezse, planlı bir mücadele uygulamaya konamazsa, artık kendi yasalarını da tanımaz hale gelen AKP her türlü çılgınlığı yapabilir.

Dün size ‘fantezi’ gibi görünen her şey bugün gerçekliğiniz haline gelmişse, iç savaş ihtimalini de yabana atmayın derim.

***

‘Sol’un önünde çok önemli bir görev duruyor:
Sokağı birleştirecek bir cephe...
12 Eylül öncesi, darbeye karşı bu görevi yerine getiremeyen ‘Sol’, bugün bu büyük sorumlulukla bir kez daha karşı karşıyadır.
Ülkeyi kabustan çıkarabilecek tek yol; birleşik devrimci bir cephenin inşasıdır.


Hakan Gülseven
YURT GAZETESİ
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.