Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.10.15, 11:24   #1
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 339
Mesajlar: 12,176
Ettiği Teşekkür: 136251
Aldığı Teşekkür: 45174
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Vee Ermeni Diasporasi Tokadı Yedi

Neden bunu sakliyayim´ki`.

Avrupanin kanina sizmis Ermeni Diasporasi, son olarak Parasal sorunu olan Ispanyollara, Ermeni Soykirimini tanimasi icin Tuvalet kiyadini önüne koydu.

Sayet Utanc verici kiyadi imzalamazsa, Avrupa Zentral Bankasindanda, para alamayacagi aciklanmisti.

Burada bir Yüzyil Ermeni Soykirimi ve Ermeni Hazinesini Türkiye caldi diye Dünyaya haykiran Bas Hirsizlar: Almanya, Fransa ve Ingiltere olmak üzerine, Utanclarini bakalim nasil sakliyabilecekler.

Nede olsa, bu Üc Devletin söylemesine göre, Türkler sadece Ermenileri Gebertmediler, Almanlarin Yahudilerde yaptiklari gibi, Altin dislerini bile agizlarindan kopartarak, böyle bir Ermeni Hazinesi toplandigini bile anlatmaya kalkmisti.

Nasil olduysa sadece, Ikinci dünya Savasinda Ingiltere su Hirsizlardan, Berlinde bulunan Hitlerin Mahzeninden, Ermeni Hazinesini Yürütebilmeleri.

Görüyorsunuz´ki, Bizim Hirsizlardanda büyük Hirsizlar varmis.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Strazburg'da AİHM Büyük Daire'de görülen “Ermeni soykırımı" temyiz davasını kazandı. Kararla "Ermeni soykırımını iddiaları"nı reddetmek suç olmaktan çıktı. Karar, Avrupa'da "Ermeni soykırımı iddiaları"nı kesin olarak tanıyan ülkelere darbe oldu.

Büyük Dairenin kararı İsviçre basınında geniş yer aldı. Gazete manşetlerinden duyurulan haberlerde konu ile ilgili yasa değişikliğinin İsviçre’nin gündeminde olduğu vurgusu dikkat çekti.
İşte İsviçre basınında yer alan haberlerin özetleri:

TAGES-ANZEİGER
Soykırım inkarcısı, Strazburg’da İsviçre’ye karşı zafer kazandı.Kararın büyük önemi var, çünkü nihai. İsviçre’de hakimler bu karara bağlı kalmak zorundalar, tüm Avrupa’da hakimler bu kararı göz ardı edemeyecekler. Strazburg hakimleri diyorlar ki, “Holokostu inkar eden otomatikman ırkçı nefret güdüyor. Öte yandan diyorlar ki “Ermeni Soykırımı”nı inkar eden illa nefret ekme amacını taşımış olmuyor.


STRAZBURG’TAN AZAR

Strazburg’taki hakimlere göre Doğu Perinçek, Ermenilere karşı bir nefret söyleminde bulunmadı. Onun en sert eleştirileri emperyalistlere ve onların kötü niyetli temsilcilerine yönelikti. Hakimlere göre Ermenilerin insanlık onurunun incitilmiş olduğu ispatlanmamıştır. Perinçek kamuyu ilgilendiren bir konuyu işlemiştir.

AİHM 2003 yılında verdiği kararı onaylamış oldu. Hakimler o zaman, 1915 olaylarının “Ermeni Soykırımı” olup olmadığı konusunda uluslararası bir görüş birliğinin olmadığını ifade etmişlerdi. En son Büyük Daire kararında da AİHM bu konuda görüş birliğinin hala var olmadığını savunuyor.
AİHM kararının İsviçre hukuku üzerinde etkileri olacak. Doğu Perinçek zamanında İsviçre mahkemelerinin kendisi aleyhine verdiği hüküm konusunda temyize gidebilir.

Tages-Anzeiger
Yeşiller Partisi Milletvekili Ueli Leuenberger: İsviçre toplumu “Ermeni Soykırımı” konusunda kuşku duymaya başlarsa, bu bir felaket olur.
Adalet Bakanlığı AİHM kararının hukuki sonuçları olacağından emin. Öncelikle AİHM kararını etraflıca inceleyecekler.


NEUE ZÜRCHER ZEİTUNG
Perinçek, kararı “tarihi” olarak tanımladı. İsviçre-Ermenistan (GSA) Toplumu karar sonrasında dehşete düşmüş ve şoka uğramış durumda.


Neue Zürcher Zeitung
DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜYLE DAYANIŞMA

İsviçre AİHM’de ağır bir yenilgi aldı. Karar bazı temel soruları ortaya attı: Devlet yurttaşlarına resmi bir tarih yazımına bağlı kalma konusunda zorunluluk getirebilir mi? Düşünce özgürlüğü hükümet makamlarının direktifleri karşısında ne dereceye kadar etkili olacak?

İsviçre katı bir çizgi izliyor. Özgür bir topluma böyle bir tasmanın yakışmadığı aşikar. Haklı olarak AİHM düşünce özgürlüğüne ağırlık tanıyor. Demokratik bir toplum bu gibi tartışmalara izin vermeli. Açık tartışmalara ihtiyaç var. Burada da yurttaşların muhakeme gücüne güvenmek lazım. Kamusal barış için ceza hakimlerine muhtaç değiliz.

Neue Zürcher Zeitung
GEREKSİZ CEZALANDIRMA STRAZBURG, SOYKIRIM İNKARCISINA YÖNELİK TAVRI KINIYOR

Perinçek kamuyu ilgilendiren bir meseleyi ele aldı ve bunu yaparken şiddete ve nefrete başvurmadı. AİHM, Perinçek davası ile holokostu inkar konusunun birbiriyle kesinlikle karıştırılmaması gerektiğini düşünüyorlar.
130 sayfalık AİHM kararının İsviçre hukuku üzerinde oluşacak etkilerini şu anda Adalet Bakanlığı inceliyor. İsviçre mahkemelerinin bu konuyu yeniden ele alma ihtimalleri yüksek: Perinçek’in temyiz hakkı oluştu ve Perinçek İsviçre mahkemelerinin kendisini cezalandıran kararlarını iptalini talep edebilir.

ERMENİLER “DEHŞETE DÜŞMÜŞ VE ŞOKA UĞRAMIŞ” DURUMDA

İsviçre-Ermenistan (GSA) Toplumu Onursal Başkanı Sarkis Shahinian: Doğu Perinçek “düşünce özgürlüğü kahramanı” haline geldi. İsviçre-Ermenistan Parlemento grubunda ise büyük hayal kırıklığı hakim. Yeşiller Partisi Milletvekili Ueli Leuenberger’in korkusu İsviçre toplumunun bir bölümünün bundan böyle “Ermeni Soykırımı”nın hiç gerçekleşmediğine inanacak olması.

Neue Zürcher Zeitung

YASAL DEĞİŞİKLİK İÇİN BAKANLIK İNCELEMESİ

Bakanlık AİHM kararını etraflıca inceleyecek. Çıkan sonuçlara göre “ırkçılıkla mücadele yasası”nda bir düzenlemeye veya hatta bir yasa değişikliğine gidilebilir. İsviçre en geç 6 ay içerisinde AİHM kararını nasıl uygulamaya koyacağını Avrupa Konseyi’nin Bakanlar Komitesi’ne rapor vermek zorunda. Yol açılan hasarların giderilmesi için ve yeniden benzer hasarlara neden olmamak için İsviçre’nin ne gibi tedbirler aldığını bu rapor göstermek zorunda.
İsviçre en azından alacağı tedbirleri içeren bir yol haritası ortaya koymak zorunda.

TAGBLATT
“Irkçılıkla Mücadele Yasası”nda değişiklik gerektirecek karar.

TagblattİSVİÇRE İÇİN ACI HABER : SOYKIRIM İNKARINA AKLAMA

Bakanlık “Irkçılıkla Mücadele Yasası”nı inceliyor. Yasada yer alan “Soykırımı ve insanlığa karşı diğer suçları inkar” ifadesinin değiştirilmesi düşünülebilir. Zaten başlangıçta federal hükümet yasayı “holokost ve gaz odaları”yla sınırlamak istemişti.

AARGAUER ZEİTUNG“IRKÇILIKLA MÜCADELE YASASI” MUHTEMELEN DEĞİŞECEK

SVP’nin liderlerinden, Eski Adalet Bakanı Christoph Blocher görevdeyken yasayı gevşetmek istiyordu. Şimdi AİHM hakimleri Blocher’e hak vermiş oldu.

Odatv.com
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++


Alıntı:
İSVİÇRE İÇİN ACI HABER : SOYKIRIM İNKARINA AKLAMA


Burada birde Isvicre acisindan tabiki bakabilmek gerek!.

Ikinci Dünya Savasinda, Nazilerin Yahudilerin Agzindan söktükleri disleri bile eritip, Naziler icin saklamis ülke, öbür taraftanda Ermeni Haziseni Ingilizlere kaptirmis Almanyayla tabiki Isbirliginde bulunmus olacak.

Nede olsa, Bir Yüzyildan beri, Yalanlarla Beslenmis!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-


Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.