Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.10.15, 11:09   #12
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Son Seçim Anketinde Sürpriz Sonuçlar

Birinci tablo baz alındığında, Laik, demokrat, ulusalcı, Atatürkçü, sosyal demokrat olanların işaretlendiği toplam % 86, toplam ortalaması % 16.5 gibi. Buda gösteriyor ki, muhafazakar, dindar, ülkücü, liberal vb işaretlemelerin toplamının ortalaması altında kalıyor. Benim anlayışıma göre biz hala Atatürk milliyetçiliğini, sosyal demokrat olmayı geniş halk yığınlarına yayamamış, bu kavramların ne kadar önemli olduğunu anlatamamışızdır. Bu sebeple Cumhuriyet ilanından belli bir döneme kadar ki bir geçiş dönemidir.. 1950 yılından itibaren ülkemiz ağırlıklı olarak kendini sağcı olarak niteleyen, bazen merkez sağ olarak gören guruplar bunların kurduğu hükümetler ile idare edilmiştir.

Bir anlayışa göre Türkiye hala sağcılığı yeğleyen, sağcılıkla dindarlığı eş değer görenlerin oyları ile oluşan son 13 yılın idaresi ve onların ortaya koyduğu kaos ortamını telefi etmek, Türkiye üzerinden bunların ağırlığını silkelemek çabasındadır. 1 Kasım seçimleri görünen odur ki, bu ağırlığı silkelemeye başarılı olamayacak gibidir..
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla