Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.10.15, 16:06   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Unhappy RTÜK’ten Büyük Skandal
RTÜK’ten Büyük Skandal


RTÜK, TRT'de yayınlanan bir programda Atatürk'e yapılan hakaretler için 'ifade özgürlüğü' dedi.

RTÜK, TRT’de yayınlanan bir programda, Atatürk ve silah arkadaşları için dile getirilen “Firavunlar gibi yediler, içtiler, kustular. Saraylarda şahane hayatlar sürdüler, Ne utandılar, ne doydular” şeklindeki sözleri, ‘ifade özgürlüğü’ sayarak TRT’ye uyarı gereği görmedi. Skandalı “ifade özgürlüğü” olarak gören AKP’li 4 üyeye MHP’li bir üyenin de destek vermesi de şok etkisi yarattı.

Gazeteci Osman Yüksel Serdengeçti’nin hayatını anlatan “Kendi Gökkubemiz” adlı programda, Serdengeçti’nin Atatürk ve silah arkadaşlarına yönelik ağır hakaretler içeren sözlerine de yer verildi.

“FİRAVUNLAR GİBİ YEDİLER, İÇTİLER, KUSTULAR”

Atatürk’ün silah arkadaşı İsmet İnönü’nün torunun CHP Milletvekili Gülsün Bilgehan’ın şikayeti üzerine ele alınan programda, başta Atatürk ve İsmet İnönü olmak üzere, Cumhuriyet’in kurucu kadrolarına yönelik şu ağır sözler kullanıldı:

“Tam 27 yıl tanrılar gibi konuştular. Firavunlar gibi saltanat sürdüler. Yediler, içtiler, kustular. Bol harcırahlar, hususi vagonlar, yatlar sürgün ettikleri, padişahların saraylarında şahane hayatlar. Zevk, eğlence alemleri. Vur patlasın, çal oynasın. Hergün bayram, hergün seyran. Altta kalanın canı çıksın. Altta kalan halktı, altta kalan köylüydü. Amma nutuklarda, amma afişlerde ‘Köylü Milletin Efendisidir’ diye yazıyordu. Halkı ve köylüyü, ‘efendimiz sensin’ diye soydular. Ne utandılar, ne doydular?”

RTÜK “İFADE ÖZGÜRLÜĞܔ SAYDI

RTÜK uzmanları, Atatürk ve silah arkadaşlarına yönelik sözlerin açıkça ihlal olduğunu savunan rapor hazırladılar. Ancak İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Emir Ulucak, skandal sözleri “ifade ve düşünce özgürlüğü” olarak değerlendirdi. Ulucak, onaya sunduğu raporunda, “Osman Yüksel Serdengeçti’nin sesinden dinletilen bölümlerde hakaret, aşağılama olmadığı gibi eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler de olmadığı değerlendirilmiş olup, RTÜK Kanunu’nun herhangi bir hükmüne aykırılık olmadığı kanaatine varılmıştır” dedi.

Yapılan oylamada, bir MHP’li üyenin de AKP’li 4 üyeyle birlikte aynı yönde oy kullandı ve skandal sözlere ceza verilmedi.

Kaynak


__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.