Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.10.15, 00:03   #14
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Seçime Doğru-1 ( SAĞ - SOL ve GOL)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Teşekkürler @Çengelli İğne,

Beğenin için ben teşekkür ederim.

Sevgili @Cem1907,

İster Uygar dünyada olsun ister babar bir dünya'da,

Fikirler ölmez,

Sadece gençliğinde siyasetten uzak yaşamış olan yaşlılar ile 1980 sonrası, ''kominizm öldü! Sağ-sol yok!'' masallarıyla büyütülmüş gençlik sağl-sol yok sanıyorlar.

SAĞ ve SOL bıçak sırtı kadar keskin bir şekilde vardır, sonsuza kadar da olacaktır.

SAĞ ve SOL'un olaylara ve dünya'ya bakış açıları da farklıdır.

Bunu örneklerini Ülkemizdeki mitingere ve eylemlere (kimin neyi istediği veya desteklediği) dikkatlice bakılırsa, sadece söylemlerinden bile hangi gruptan olduğu anlaşılır.

SAĞ ve SOL'un olmadığı, partiler arasında fark olmadığı masalı (ualanı) kapitalist sistemin savunucuları tarafından söylenen bir yalandır.

Laikliği savunduğu için CHP'ye oy verdiğinizi yazmışsınız. Siz gerek ülkemizde, gerekse de Dünya'da laikliği savunan bir SAĞ parti duydunuz mu?

Yani sizce;

(Her ne kadar sağa kaysa da) CHP sol değil,

MHP ve AKP de SAĞ değil, çünkü SAĞ -SOL kalmamış öyle mi?

Güldürmeyin adamı!

Yurt dışında hiç yaşadın mı?İngilteredeki sağ ve sol arasında ne fark var gördünmü?Türkiyedeki köhnemiş sağ ve sol zihniyet uygar ülkerin hiçbirinde yoktur!Gülmek ne demek?

Ben milliyetçiyim ama ne Mhp'yi severim ne de asla Akp'yi?Şimdi ben sağcı mıyım?Vokabüler olarak terimlere sıkı sıkı bağlı kalmak bizlere ait olsa gerek!

Akılcılık farklı bir olay!İdeolojilerle beslenemez!