Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.10.15, 19:13   #14
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18755
Aldığı Teşekkür: 20033
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Anadolu'da Büyük Oyun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
İstediğin kaynaklara göz at bu değişmez bir gerçektir.Kürt'ler bambaşka bir ırk ve dil grubuna aittir.Bunu söylerken herkesin kendi ırkı ve dili ile gurur duyması gerektiğinden yola çıkıyorum!Anadolu coğrafyasına gelene kadar Türk ve Kürtler arasında ne bir ırk ve de dil bağlantısı yoktur,karışma burada olmuştur.
Bak abicim; yukarıda ve aşağıdaki alıntılar senin.. Yukarıda koyu taradım, diyorsun ki Anadolu coğrafyasına gelene kadar Türk ve Kürtler arasında ne bir ırk ve de dil bağlantısı yoktur,karışma burada olmuştur.

Aşağıda diyorsun ki - aaaa Peçenekler Kıpçaklar..

......

Onların öncesini de ben sana değişik boylar-kavimler, ne ise söyleyeceğim merak etme..

İsim vereceğim sana kaynaklı, bilimsel kaynaklı..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
Aaaa buarada bir şey söyleyeyim.Türklerin Anadoluya gelişleri sadece 1071 de değildir.Peçenekler,Kıpçaklar çok önceleri gelmiş ve Bizans ordusunda görev almışlardır.Daha Doğu-Roma zamanında Karadeniz bölgesinin orta kısmına ''Turcquia'' derlerdi.Bunlar ayrı mesele,Kürtler'in Türkler'le aynı kökenden gelmesi ayrı mesele!Ben kademe kademe giderim!
Bir şey söylüyorsak inkar etmeyeceğiz tamam mı? Çekiştirip düzeltmeyeceğiz de

Dediğimizin arkasında duracağız..

Kürtlerle ilgili Oğuz'un boylarından kim ne demişse külliyen yanlıştır.Kürt'ler tamamen Farsi,İrani bir kol'dur tezini bana bilimsel kaynaklarla ispat etmeni bekliyorum.. Zaman konusunda sıkıntı yok. Gece 3 e kadar burdayım

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla