Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.10.15, 20:14   #19
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Anadolu'da Büyük Oyun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dilaver Mesajı göster
Abi; hani münazara yapacaktık tartışacaktık?

Bu yazdıkların ne ki?

Hani kaynaklarımızı bir birimize gösterecektik?

Alkanaga ile yazdığın dialoglara bakarak, cevap mesajlarının hatalı olduğunu düşündüğüm için, abi gel tartışalım bunları dedim, kabul ettin..

Sıkıntı nedir?

Tarih bölümünde düşüncelerini yazabilirsin.

Ama külliyen yalan gibi, Anadolu coğrafyasına gelene kadar Türk ve Kürtler arasında ne bir ırk ve de dil bağlantısı yoktur,karışma burada olmuştur. gibi fikirlerini kesin olarak ortaya koyduğun anda eğer bu dediklerini ispatlayamıyorsan, sıkıntı vardır.

Senden neden rahatsız olayım ki.. Abi kardeş tartışacağız.. Belki sen haklı çıkacaksın, pardon abi ben yanlış biliyormuşum diyeceğim..

Belki ben haklı çıkacağım.. Belki ikimizde birbirimizin kaynaklarını yeterli görmeyip, bir sonuca varamayacağız..

Bak alıntı yaptığım yerdeki koyu renkli yazılarını bir oku..

Halâ bir iddia ortaya koyuyorsun ama ispatlayamıyorsun.. Bunu hangi tarihçiler kabul etmiş, isim verir misin?

Elbette bunu kabul eden tarihçiler vardır.. İsimlerini alayım..

Bağlantıyı ben değil, bilimadamları kurmuş..

Ben onları okumuşum, sana ve forumda bu konuyu okuyanlara sunmaya hazırım..

Eğer sen söylediklerini aklından kalanlar olarak bize yazıyorsan buraya, o olmaz işte..

Akılda eksik kalır, yarım kalır, yanlış kalır..

Ama kaynakla sunulanlar her zaman sabit kalır..

Tartışmaktan vazgeçersen anlarım..

Tartışacaksan bilimsel kaynaklı tarışma yapmayı tercih ederim..

Ben; ne büyük bir tarihçiyim ne de büyük bir dil bilimci.. Sosyal medya üzerinde büyük bir Prof.Dr Türkolog- tarihçi ile ve Dil-bilimci ile irtibat halindeyim.

Kısmetse Türkiye'ye geldiklerinde tanışmak için fırsat kolluyorum.

Ben onlardan aldığım bilgileri sizlere sunmaya hazırım..

Ama tekrar diyorum önce siz.... İddialarınızı kaynaklarınızla ortaya koymanız gerekir..

Kişisel fikrim derseniz.. Hiç uğraşmayalım..

Ben kişisel fikirlerimi söylemiyorum.. Bilimsel verileri ortaya koyabilirim..

Ölülerden değil, yaşayanlardannn.. Yaşayan tarihçilerden ve yaşayan dil bilimcilerden bu bilgiler sizlere gelecek..

Evet abi... Nerde kalmıştık?
Laf ebeliğinde kalmıştık!Kürt'ler Oğuz boyundandır dediğinde kalmıştık!Valla tebrik ederim!Dünya tarihinde bir çığırdır bu!Şimdi bana söyle,kaynaklar falan hikaye,Kürtlerin Türkjlerle ne gibi bir ırksal ve dil bakımından benzerlikleri vardır?Akılma yatarsa internette yazarım ama alay konusu olmak istemem!Hatta yurt dışında yaşayan dostlarım var;yabancı olsalar bile onlarla paylaşırım!Belki dünya tarihinde bir çığır açılmış olur!
Sen muhtemelen MHP kökenlisin,onlarda bunu iddia ediyorlar!Sana kolay gelsin,tüm Dünya'nın kabul ettiği bir gerçeği sen farklı şekilde ispat et!