Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.10.15, 10:32   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,963
Ettiği Teşekkür: 73103
Aldığı Teşekkür: 67353
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Operasyon Altından Neler Çıkıyor Neler | Soner Yalçın

Hıncal Uluç ağabey kimi zaman köşesinde, “gazetecilik-muhabirlik öldü” diye haklı olarak sitem ediyor.
Bizim meslektaşların genellikle yaptıkları “demeç gazeteciliğidir!”
Bir de, polisin verdiği bilgileri olduğu gibi aktarmaktır.
Soru bitti…
Sorgulama bitti…
Araştırma bitti…
Haberciliğin üzerine “ölü toprağı” serildi.
Diyarbakır’daki IŞİD operasyonu sadece polis kaynaklarından alınan bilgilerle haberleştiriliyor. Başka? Başka yok.
Arkadaş şu konu nasıl atlanılır:
“Yakalanan 15 kişi içinde IŞİD’in bölge emiri (sorumlusu) N.T. ile 3 kadın da yer aldı. Daha önce öldüğü açıklanan N.T.’nin kimliğinin öldürülen teröristin üzerinden çıktığı kaydedildi.” (27.10. 2015, Hürriyet)
Kim bu N.T.?
Ben yazayım; Nihat Turan.
Nihat Turan kim?
Diyarbakır’da faaliyet gösteren İslami Takva Eğitim ve Okuma Salonu yöneticisi.
Peki… Biz bu ismi nereden biliyoruz?
Tarih: 18 Kasım 2013.
Bu tarihte yaptığı basın açıklamasından tanıyoruz.
Yaklaşık 2 yıl önce bakın ne demişti:
“Toplumun huzurunu devlet imkanlarını kullanarak bozmaya çalışan, suç olan eylemleri organize eden, tefrikacılık çıkarmak için muhbirlik- ispiyon işlerini yürüten, toplumsal grupların arasını bozmak için her türlü suçu işleyen ve işletmeye çalışan Diyarbakır Polis Okulu İstihbarat Daireleri ve bu dairelerin devlet imkanlarını kullanarak gayri resmi çalıştırdıkları kişilerin eli ile bölge insanlarını ve toplumun tamamını, özel olarak biz İslami kesimi ve PKK’yi karşı karşıya getirmeye çalıştıkları deşifre olmuştur.”
Durun bitmedi; yeni başladık…

IŞİD içinde IŞİD

Polise göre…
Nihat Turan IŞİD bölge sorumlusuymuş!
Peki… IŞİD’çi Nihat Turan’ın 2 yıl önce yaptığı basın açıklamasına devam edelim:
“İçimize polis tarafından gönderilen casuslar aynı şekilde PKK içerisine de sızdırılıp, gruplar arasında çatışma zemini oluşturmaya çalıştı. Bunun delillerinden biri: PKK elemanlarının adresleri, isimleri ve yaptıkları işler bize bildirilerek ve bizim bilgileri de aynı şekilde onlara bildirmeye çalıştılar. Bize PKK/BDP’yi hedef almak ve aynı şekilde onların bizi hedef alması için provokatif eylemler yaptırılmak istendi.
A.S. kod adlı şahsın Takva Eğitim ve Okuma Salonu’na iki ay önce casusluk, suç işlemek ve işletmek için zemin hazırlığında bulunduğunu tespit ettik. Bu kişi ile yapılan görüşmede bu şahıs, polisin zoru ve tehditleriyle bu işe girdiğini ve vicdan azabı çektiğini, manen bundan rahatsız olduğunu söylemiştir…”
Nihat Turan’ın adını vermek istemediği A.S. Diyarbakır Barosu’na başvurarak Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.
A.S. dilekçesinde şöyle diyordu:
“2008’de PKK çevresinden bazılarıyla tesadüfen tanıştım. Emniyet’ten bunu öğrenen bazıları, Emniyet adına çalışmam için bana teklifte bulundu. Faydalı olacağına inanarak kabul ettim. Süreç içerisinde bana kanunsuz işler yaptırıldı. Bana para verilerek, Emniyet’in görevli polisleri tarafından molotof, ses bombası alınması, hazırlanması talimatı aldım. Beş defa bu iş bana yaptırıldı.
Sonra, 2012’de ise İslami gruplara yönlendirildim. Bu iş bana zorla yaptırıldı. Hatta bir defasında bir grubun ders yaptığı ortama keleş tabir edilen silahı saklamamı istediler, Yapmadım. Ensar Market olayını muhbir olarak önceden haber vermeme rağmen engellemediler. Kur’an kurslarının kapılarının anahtarlarını temin etmemi istediler ve yaptırdılar…
Emniyet’teki bu şahıslar: Diyarbakır Polis Okulu 2. İstihbarat Daire Başkanlığı’nda (uğradığım yer) görevli (müstear-kod adları da olabilir) H., A., T., N. ve Y. isimli kişilerle çalışıyordum, bunları tanıyorum…”
Durun bitmedi…Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.


Sözcü

__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti