Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.11.15, 10:23   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6015
Mesajlar: 25,877
Ettiği Teşekkür: 100820
Aldığı Teşekkür: 141721
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Aziz Nesin ve Kadın | Rahmi TuranDün, “Bu utancın adı yok!” başlıklı yazımda, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kadınlar için kullandığı çağdışı sözleri eleştirirken, mizah ustası Aziz Nesin’in kadınlar hakkındaki güzel sözleri geldi aklıma…

Büyük yazar, tutucu kulüp başkanının tersine kadınlar hakkında olumlu düşünceleriyle tanınıyor.

Aziz Nesin’i yirmi yıl önce 80 yaşında iken kaybetmiştik. Yazar, bir ay sonra 100’üncü doğum yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenerek anılacak.

* * *

Uzun yıllar yönettiğim ünlü Günaydın Gazetesi’nde, mizah edebiyatımızın büyük ismi Aziz Nesin ile iki ayrı dönemde birlikle çalışmıştık.

Atatürk’ün “Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir” sözlerini hatırlatan üstat, kadınlar hakkında çok olumlu düşünür ve “Bir kadına ne verirseniz verin, onu daha da büyük hale getirir” der ve eklerdi:

* * *

* Kadına sperm verirseniz, size çocuk verir.
* Kadına bir ev verirseniz, size bir yuva verir.
* Kadına sebze verirseniz, size yemek verir, sizi doyurur.
* Kadına bir gülücük verirseniz, size kalbini verir.
* Kadına bir şarkı söyleyin, size konser verir.
* …Ve kadın, kendisine verileni çarpıp çoğaltarak geri verir.
* Bu yüzden, ona çamur atarsanız, karşılığında bir bataklıkta boğulmaya hazır olun!

* * *

Aziz Nesin’ in bu sözleri ders niteliğindedir. Kadına çamur atanlar, onları aşağılayıcı sözlerini bir değil, dört defa düşünmeli!
NOT: “Ben 49 yaşına kadar adam gibi yaşadım, kadın gibi yaşamadım. Ben kadın gibi 100 sene yaşayacağıma, adam gibi bir sene yaşarım” diyen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kullandığı sözlerin maksadını aştığını, amacının kesinlikle hakaret etmek olmadığını söyleyerek tüm kadınlardan özür dilediğine göre bu konunun üzerinde daha fazla durmamak gerekiyor.
Nostradamus

Kadim okurlarımdan Semih Kalkanoğlu gönderdiği mailde:
“Biz, ünlü kâhin Nostradamus’un yayın haklarını aldığımız dörtlüklerini yorumlarıyla birlikte 2016’da yayınlayacağız” diyor ve ekliyor:
“Size şunu söyleyeyim:
Ünlü kâhin Nostradamus’un gelecek hakkındaki notlarında 2016-2020 yılları arasında Ortadoğu’da büyük bir dünya savaşı patlayacağı, 3 yıl süreceği, bu sürecin sonunda büyük bir İslâm Türk (o yıllarda Türkler İslâm’ın temsilcisi olarak ifade ediliyordu) devleti ortaya çıkacağını, bu devletin Ortadoğu, Kafkaslar ve Balkanlar’a dek yayılacağı yazıyor.
Bu süreçten sonra ise dünyada 150 yıl sürecek bir barış dönemi yaşanacağı kehaneti var.
Nostradamus’un tüm dörtlükleri 3457 yılına kadar dünya ve insanlığın geleceğini anlatıyor.”

* * *

Nostradamus 1503-1566 yılları arasında yaşayan bir Fransız kâhin ve astrologdur. Kehanetleri net değildir ve yorum gerektiren sembolik ifadelerden oluşur. Sözler o kadar lastiklidir ki, herkes kendine göre bir yorum yapabilir.
Dünyada Nostradamus’un kehanetlerine inanan çok kişi vardır.
Ben fala, falcılığa, kâhine, kehanete inanmam ama entelektüel bir okurum olan Semih Kalkanoğlu’nun bu mesajını sizlerle paylaşmak istedim.

.....


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.- - - - - - Sözcü - - - - - -__________________


Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla