Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.11.15, 14:32   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21541
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Sandık ve Demokrasi

02.11.2015

SANDIK ve DEMOKRASİ
Ah işte yazarı ile çizeri ile sade vatandaşı ile hep yanıldığımız nokta burada sandık! Sandık demokrasilerde her şey değildir. Eğer seçim sisteminiz adil değilse demokrasi denilen nimete uygunluğu tescilli değilse, ve ülkede % 10 çok yüksek bir yurt barajı ile seçim yapılıyorsa orada demokrasi körkütük zom olmuş demektir. Aymazlığımız burada bu çarpık sistem ile seçim kazandığını iddia edenler zaten demokrat değiller.

Ayrıca sandığa demokrasinin özü gibi bakanlar tüm dünyada sandık ile ne kadar faşist diktatörlerin geldiğini giderken ise asla sandık ile gitmediklerini bilmeleri gerekir. Bu gerçeği tarih kaç defa yazacak?

Çok önemli bir husus Türkiye hızla bir Ortadoğu İslam ülkesine benzemeye doğru, Cumhuriyetin tüm ilkelerinden saparak aşağıya doğru inişe geçmiş vaziyettedir. Bunu zorunlu Arapça dersi ve eğitim sisteminin içine düştüğü ve bir veli annenin eğitim bakanına ettiği veciz cümle; "çocuklarımız 13 yıldır eğitim politikalarınız ile fırıldağa döndü" sözü ile tescil etmektedir.. İstikrar ve tek başına hükümet diyenler ülkede varlıkları ile 13 yıldır her konuda yaşanan istikrarsızlığın varlıkları ile sebebidirler.

Kan uykusunda uyuyanları ve AKP'ye oydaş olanları ben müteahhit Mehmet Cengiz'e havale ediyorum. Kan uykusundan uyanmaya başlandığı emareleri görülmüşken, toplumsal yanılgı hala devam ediyormuş ki, Türkiye'yi ve dünyayı şok eden AKP'nin aldığı oy çokluğu! Eğer hırsızlık yoksa, AKp'nin bir oyun dümeni yoksa verilen oylar doğru ise bizim söyleyeceğimiz "her halk, hak ettiği idareciler ile idare edilir." Demek ki halkın bir bölümü ülke aydınlarının dünya basınının her gün kıyasıya eleştirdikleri kınadıkları, bir çoğunun lanetledikleri insanlara hala oy veriyorsa Mehmet Cengiz'e havale etmekten başka çare yoktur.

Ne halleri varsa görsünler diyeceğiz ama halkın % 51 de bu aymazlar ile aynı gemi içindedir.

Türkiye'yi çok iyi ve istikrarlı günlerin beklemediği, açmazlar ve kaoslar ile her konuda çok ciddi sorunlar ile ülkemizin karşı karşıya kalacağı unutulmalı derken inşallah yanılmış olurum.

Mustafa AKTEN