Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.11.15, 12:26   #3
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sandık ve Demokrasi

Yüreğine, kalemine sağlık Mustafa Bey, (@Mustafa Akten)
(Yıllar boyu okuyup, araştırarak, edindiğiniz bilgi ve deneyimler ışığında) Yapmış olduğunu yorumları, büyük bir zevkle okuyorum. Diğer yorumlarınızda olduğu gibi ,yukarıdaki yorumunuzun da her kelimesine katılıyorum.
Ama bazı saptamalarınızın üzerinde bir kez daha durmanın okuyucular için yararlı olacağı inancındayım.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Sandık demokrasilerde her şey değildir.
Eğer seçim sisteminiz adil değilse demokrasi denilen nimete uygunluğu tescilli değilse, ve ülkede % 10 çok yüksek bir yurt barajı ile seçim yapılıyorsa orada demokrasi körkütük zom olmuş demektir.
Aymazlığımız burada bu çarpık sistem ile seçim kazandığını iddia edenler zaten demokrat değiller.

Ayrıca sandığa demokrasinin özü gibi bakanlar tüm dünyada sandık ile ne kadar faşist diktatörlerin geldiğini giderken ise asla sandık ile gitmediklerini bilmeleri gerekir. Bu gerçeği tarih kaç defa yazacak?

Çok önemli bir husus Türkiye hızla bir Ortadoğu İslam ülkesine benzemeye doğru, Cumhuriyetin tüm ilkelerinden saparak aşağıya doğru inişe geçmiş vaziyettedir.

Kan uykusunda uyuyanları ve AKP'ye oydaş olanları ben müteahhit Mehmet Cengiz'e havale ediyorum.
Gerçekten sizinde belirtiğiniz gibi ''SANDIK DEMOKRASİLERDE HER ŞEY DEĞİLDİR!'' ama AKP Hükümeti, sandığın her şey olduğu (çoğunluğun istediğinin yapılmasının zorunlu olduğu) yalanını sürekli empoze etmeye çalışmaktadır.
Bu konunun üzerinde ben de CUMHURİYET VE DEMOKRASİ
başlığıyla durmuştum.

Evet, AKP'nin Türkiye'ye verdiği en büyük tahribat, Atatürk'ün hediyesi ve emaneti olan; çağdaş, Laik, demokratik ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetine olmuştur ve olmaktadır.

AKP Hükümeti tarafından, Diğer İslam ülkelerinden tek farkımız olan, Laiklikten uzaklaştırıldıkça,
Türkiye hızla, Ortadoğunun, çağdışı ,bağnaz ve her alanda geri kalmış,, baskıcı ve demokratik hak ve özgürlüklerden uzak İslam ülkelerine dönüşmektedir.

AKP'ye oy verenleri, müteahit Mehmet Cengiz'e havale etmen konusuna gelirsem, evet AKP'ye oy verenler için çok yerinde bir karar,
ama bu seçim sistemi ve bilinçsiz oy kalabalığı yüzünden bizlerinde, müteahit Mehmet Cengizlerin önünde, bizlerinde diz çökmemiz isteniyor.
Asıl içimizi acıtan da bu,
(Ne yazık ki) Fareli köyün kavalcısının peşine takılanlar, bizleri de uçuruma sürüklüyor...