Konu: 400 vekil
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.11.15, 14:37   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11418
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart 400 vekil
03.11.2015

400 VEKİL

Çok kayda değer olayları, irdelenmesi gereken yaklaşım ve beyanları 7 Haziran sonrası üzüntü, meydana gelen terör olayları nedeniyle korku, dehşet içinde Türk halkı izlemeye başladı. Siyasetçi, idareci ve akıl gurubundan olduğu var sayılan, aslında bir dirhem dahi akli melekelerden yoksunluğu Türk milleti tarafından tescilli olan insanlardan bazıları, yaşanan terör ve terörden hayatını yitiren vatan evlatları ölmeye başladığında geriye dönüp bir durum müzakeresi yapıp yanlışlarını görüp, yaptıklarının nelere mal olduğunu anlamaya çalışmaları gerekirken yapmadılar, sütten çıkmış ak kaşık rolüne soyundular...

Oysa terörist ile görüşen onursuzdur dediler,

açılım politikaları ile terör başı dahil olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında görüştüler,

Siyasi rant ve oy uğruna terörü dolaylı da olsa desteklediler, kendi ifadeleri ile 80 bin silahın tonlarca bombanın yurdun muhtelif yerlerine terör amaçlı gömülmesine göz yumdular.

Hakan Fidan; 8 adam gönderirim füze attırırım,
RTE ; 400 vekil verin bu iş huzur içinde çözülsün,
Burhan Kuzu; Millet koalisyon dedi kaosu seçti,
Bakan Müezzinoğlu; 400 vekil alınsaydı bu kaos olmayacaktı,

Sedat Peker oluk oluk kan akacak dedi..

Bu söylemlerden sonra 7 Haziran seçimleri sonrası 200 civarında asker ve polis, 200 den fazla sivil vatandaş hayatını kaybetti.

Yukarıdaki söylemler iktidar olanların zihniyetlerini gösterme açısından çok önemliydi. Halk görmedi, toplumsal yanılgı ve aidiyet ile görülmek istenmedi. Şimdi kesin olmayan 1 Kasım 2015 seçim sonuçlarına göre çarpık seçim sistemi ile AKP 317 vekil çıkarmış görünüyor.. Türk milleti korkmaya devam etmelidir çünkü istenilen 400 vekil alınamamıştır. Ülkede terör, kaos ve istikrarsız ortam devam edecek demektir. Ne demeli? Kanlı iktidar oydaşlara hayırlı olsun..

Terör korkusu ve baskısı ile halkın bir bölümüne ve iradesine şantaj yaptılar, ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler.. Bunun adı da balkon konuşmasından siyasi zafer oldu!

Oy namus dendi üzerinde ittifak sağlandı amenna.. Aman ne olur, yalvar yakarmalarla beni muhalif olanlarla muhatap etmeyin dendi, oy verin dendi, oy namustur dendi ama namusu daha oy sabahı roman vatandaşlara dağıtılan koliler ile satın almaya kalktılar.. O vatandaşlar ki yoksul idiler, kolileri aldılar, namuslarına zarar gelmedi ama koli dağıtanlar namussuzlukla tescillendiler..

7 Haziran 1 Kasım arasında yandaş ve havuz basını denilen basın sayısı 3-5 i geçmeyen basın dışında kalanların tümü dikta yönetimine köle ve yağdanlık olurken, gelecekte ülkenin başına neler geleceğini basiret gösterip göremediler, havuzlu villalarda oturup, katıldıkları programlardan, yazdıkları şiddet ve korku içeren, hedef gösteren yazılarından milyar bazında paraları cukkaladılar.. İnsanlığı ve insan olmayı sorgulamak bu değerlerden yana olmak hiç akıllarına gelmedi.

Boşuna söylememiş bir diktatör yanlısı tarihte; "bana çakma, vicdan yoksunu bir medya verin size bilinçsiz bir toplum yaratayım!"

Bakınız ne diyor bir dost:
Batanı sevdin,
Paranın altına yatanı sevdin,
Koyun dedik diye alınma,
Vatanı satanı sevdin!

Bir meşhur ata sözümüz var; "kedilerin kör olduğu yerde fareler cirit atarmış." Tıpkı toplumsal yanılgı ile AKP'ye oy vermeyi kendine ilke edinmiş, kör, sağır, sersem, ne yaptığının farkında olmayan yurdum insanı gibi!

1961 yıllarında araç kullanmayı öğrenmek istedim. Güvercin göğüslü bir İngiliz malı Austin marka araç ile öğreniyorum, öğretmenim ise arada bir takıldığım bir koltuk altı meyhanenin sahibi, korkunç mezeler hazırlayan, yılın 3 ayını dış ülkelerde seyahat ile geçiren 4 dili net bilen son derece kültürlü bir zat. 10 kişilik yeri olan her kişiyi içeriye almayan seçkinci bir zat öğretmenim!

Araç kullanmayı öğretirken bana verdiği öğüt; bu aracı kullanırken önündeki arkandaki, sağındaki solundaki herkesi kör, sağır, sersem ve andavallı olarak göreceksin. Çünkü bunların bu yaftası daha bir 80 yıl boyunlarında asılı kalacak. Yıl 1961-1962 ve geldik 2015 e! Öğretmenimin dediğine göre yaftanın çıkmasına galiba daha 26 yıl var.. Bu yaftadan nasiplenmeyenleri muaf tutarak ve önlerinde saygı ile eğilerek, sürç-i lisan ettik ise affola..

Çizdiğim karamsar tablodan dolayı özürlerim baki.. Affınıza sığınarak, belki 400 vekil verilemedi. Bundan dolayı belki bir çok ocaklar sönecek, bir çok yurtsever aydın zindanlara gönderilecek, bir çok basın kuruluşuna ve yazar çizerlere dokunulacak ama ne olursunuz yeis e kapılmayalım. En son ocak sönene kadar mücadeleye devam!

Rahmetli Levent Kırca'nın ölümünden kısa süre önce Türk halkına veda mesajı ve vasiyeti gibi:

Dik durun..


Adil olun, sabırlı olun,


Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidi ile,


Atatürk'te kalın,


Hoşça kalın!!


Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.