Konu: Merkez Sağ
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.11.15, 23:57   #6
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1170
Mesajlar: 12,178
Ettiği Teşekkür: 50978
Aldığı Teşekkür: 44411
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Merkez sağ!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
Maalesef olayı tek gözlükle görüyorsun!Çok salt ideolojik bakıyorsun olaya!Eğer düşüncen geçmişin Sovyet rejimi ise çok daha büyük bir felaket,zira o sistem çöktükten sonra nedense Kgb üyelerin'den bir anda zenginler türedi.

Sol düşünceden neyi kastediyorsun,o önemli!Hangi sol?Kitabi sol?Pratikde yaşanan sol?(ki o aslında medeni ülkelerde şekil değiştirmiştir)

Yazdıklarımı pek iyi analiz etmemişsin Aristo.Önemli olan Sağ-sol olayı değil;çağa göre hareket etmektir.Bu dünya da yalnız yaşamıyoruz ve herkes ekonomik olarak birbirine''bağımlı''.Sen kendini hepsinden çek,bak bakalım neler oluyor?
Kısa bir süre önce tüm radikal solu ''sovyetçi'' olarak damgalamıştın ancak en azından Deniz ve Mahirler bazında sana bunun böyle olmadığını anlatmıştım... Dilerim hatırlıyorsundur.

Solun tümünü zamanın ''Ülkücü/türkücü'' tavrı ve hala ''komolar Moskova' ya'' mantığıyla toplumun dinci damarlarını kabartarak demagojik bir şekilde eleştirmek (!) kimseyi bir yere vardırmaz ancak bu ülkeyi bu hale getiren o sahtekar dinci ve milliyetçi ambalaja sokulmuş sağının ekmeğine yağ sürer.

Biz yıllarca Sovyetler Birliğinin bürokratik bir mekanizmaya dönüşerek kapitalize ilişkilere girdiğini ve giderek kapitalizme geri dönmekte olduğunu söyleyip durmuştuk ama anlayanımız olmamıştı...

Diğer yandan KGB ajanlarının mafyalaşması da zaten Sovyetler Birliği' nin sosyalizm yolundan çıkarak sağcılaşmasının doğal bir sonucuydu. Çünkü sağın geliştiği ve egemen olduğu her yerde bir para, din ve milliyetçilik mafyası vardır.

Ancak en temel hatayı burda; tam aşağıda yapıyorsun:

Alıntı:
Önemli olan Sağ-sol olayı değil;çağa göre hareket etmektir.Bu dünya da yalnız yaşamıyoruz ve herkes ekonomik olarak birbirine''bağımlı''.Sen kendini hepsinden çek,bak bakalım neler oluyor?
Bak bu yazdıklarına bugün ''küreselleşme'' diyorlar...

Lütfen bana emperyaliztlerin, ezilen ve bağımlı ulusları kandırdıkları argümanlarla gelme...

''Herkes birbirine ekonomik olarak bağlı''ymış!

Bak Yunan solu, Yunanistan, AB' ye girdiğinde son derece açık ve gerçeği olduğu gibi yansıtan bir sloganı gündeme sokmuştu:

''Onlar Ortak Biz Pazar''

Evet; birilerinin ortak, birilerinin ise pazar olduğu durumda karşılıklı bir ekonomik ilişkidir...

Ancak ben böyle bir ilişkiyi dünyanın hiç bir ezilen ulusuna ve halkına dilemem!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.