Konu: Merkez Sağ
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.11.15, 01:34   #8
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Merkez sağ!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
Yaşın oldukça genç herhalde.Birkaç yıl daha bekleyip ,konuşmak en güzeli olsa gerek.

Sadece kısa bir not düşeyim:Yunanistan yönetimi tam bir palavradır!Kendi halkına şirin gözükmek için kendilerine göre sert söylemlerde bulunuyor ama ''AB''nin Dizi'nin dibinden ayrılmasına da imkan yok!Buna ''ucuz kahramanlık'' derler!

Ama henüz bana nasıl bir sistem istediğini söylemedin!Hep yuvarlak laflar gibi geldi bana...
Şimdi neden Yunan sosyalistlerine ''palavracı'' diyerek yerini neden küresel finans kapitalin yanında alıyorsun ki? Halbuki bundan çıkarman gereken sonuç ''yunan halkının nasıl sağ iktidarlar tarafından emperyalizmin boyunduruğuna sokulduğunu sorgulaman gerekmez miydi? Elbette ki emperyalizmin çarkına sokulan ülke ve toplumlar kolay kolay o bağımlılık ilişkilerinden çıkamazlar. Çünkü sistem diğer ülkelerde de olduğu gibi Yunanistan' da da Yunan ekonomisi ve siyaseti emperyalizmin boyunduruğuna sokmuştur ve bu boyunduruktan kurtulmak hiçte kolay değildir... Elbette yunan sosyalistleri bu boyunduruktan çıkmak ister ancak karşılarında bu boyunduruktan beslenen güçlü bir yapı mevcut. İşte aynı yapı bizim ülkemiz için de geçerli... Türk ekonomisi ve siyaseti emperyalizme öylesine bir şekilde bağlanmış ki, karşında bağımsızlaştığın zaman seni boğmaya hazır o kadar büyük iç ve dışlar var ki, bağımsızlaşabilmek bile devrim olmadan mümkün değil...

İşte senin bu bağımlılık ilişkilerinini ve dünya halklarını bu bağımsızlık ilişkilerine sokan sağ kafayı/kafaları sorgulaman gerekiyor...

Yaşıma gelince; yazdıklarını bir iltifat olarak kabul ediyorum
Mübarek ellerinden hürmetle öptüm

Allah ne muradın varsa versin, abi...

Her tuttuğun altın olsun...

Her baktığın senin olsun...