Konu: Merkez Sağ
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.11.15, 17:22   #14
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Merkez Sağ

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Defective1907 Mesajı göster
Aristo ile birçok konuda ayrılıyorumdur muhtemelen...
başta Kürt meselesi olmak üzere...
benim görüşüm şu;
demokratik açılım falan hikaye geliyor bana...devlet istese terörü bitirir ama bitirmiyor benim görüşüm...
koskoca Türkiye, 3-5 çapulcu teröristi mi bitiremiyor...
Sevgili @Defective1907,
Öncelikle ''Devlet'' sözcüğünün bana, öteden beridir ters ve aldatma amaçlı geldiğini belirteyim.
Çünkü, Devlet, vatandaşı güvenve sağlılık içinde, huzura, mutluluğa götüren bir araçtır.(taşıt)
Zaman zaman hükümetler (şoför) değişerek, devlet taşıtı yönetilir.
Devlet kavramının (olumlu veya olumsuz) tüm eylemlerinden o günkü iktidar (Hükümet) sorumludur.
O nedenle yukarıdaki sözünüz;
''devlet istese terörü bitirir ama bitirmiyor benim görüşüm...'' sözünüzü ,
AKP Hükümeti
(İktidarı) istese terörü bitirir ama bitirmiyor benim görüşüm...'' olarak değiştirmemiz daha yerinde olur.Evet, yukarıdaki sözünüzde haklısınız,
AKP HÜKÜMETİ İSTESE TERÖRÜ BİTİRİR AMA BİTİRMİYOR.

Konuyu biraz daha açmak gerekirse,
Başta Amerika ve kapitalist batı ülkelerinin (eskiden beri), Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu'sunda bir Kürt Devleti kurma, böylece Türkiye'yibölerek küçültme (zayıflatma) oluşturulacak kendilerine bağımlı bir Kürt Devleti ile bölgeye (Ortadoğu'ya) egemen olma emelleri vardır.
Bunun en somut örneği de, Amerika'nın BOP (Büyük Ortadoğu Projesi'dir)
Bu Projede (açık açık) İran, Irak, Suriye ve Türkiye'den koparılacak topraklar üzerinde Amerika'ya bağımlı bir Kürdistan kurma hayalleri vardır.
Bu amaçla, (Amerika ve yandaş maşaları tarafından) Irak parçalanmış, Irak'ın kuzeyinde (Barzani'ye Kürt bölgesi (devleti) oluşturtulmuştur.
Bu amaçla (Suriye'yi bölebilmek amacıyla) Suriye karıştırılmıştır.
İran Devleti, İran'ı bölmek isteyen (PKK benzeri) PJAK İran ile yıllardır (bizim PKK ile çatıştıımız gibi) çatışmaktadır.
Gerek PKK, gerekse de (İran'ı bölme gayretinde olan) PJAK Barzani ve Amerika yönetiminde olan Kuzey Irak'ta yuvlanmakta, korunmakta ve silahlandırılmaktadır.
Türkiye'de ise, gerek PKK'yı, gerekse de Suriye kolu olan PYD'yi Amerika ve Kapitalist batı desteklemektedir.
O zaman PKK (Bölünme) tehlikesini, terörünü bitirebilmek için, PKK'yı besleyen (Amerika, Barzani ve Avrupa ülkeleri) dış kaynaklara tavır koymak gerekir.
Çünkü asıl bataklık (Türkiye'yi ve bölge ülkelerini bölmek isteyenler) onlardır.
PKK ise, bu ülkelerin bataklığında üreyen sivrisinekler (piyonlardır)
Peki AKP Hükümeti terörü bitirebilir mi?
Bölünmeden terörü bitirebilmek için, bu dış kaynakların PKK'ya desteğini ortadan kaldırmak gerekir.
Peki, bir çok konuşmasında ''Ben BOP eş başkanıyım.'' diyen Tayyip Erdoğan , Amerika'ya karşı durarak, kendi eş başkanı olduğunu söylediği projeye karşı çıkar mı?
Bir taraftan Türkiye'yi böldürmeyeceğini savunurken, diğer taraftan Irak'ı bölmüş olan Barzani ile sarmaş dolaş olur mu?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Biraz sosyalizan görüşler yazıyorum diye aman HDP' ye yakın olduğumu düşünmeyesin.

Bana kalsa derhal Kürdistan' ı kurar ve araya da aşılması mümkün olmayan bir Çin Seddi çekerdim.

Özerklik bile beni kesmiyor yani... Ayrılsınlar.
Sevgili @Aristo ,
Senin , benim gördüğümüz (acı) gerçekleri hala bir çok arkadaşımız farkedemiyor.
Kendini (Atatürk'ün laik, demokratik, çağdaş ve özgürlükçü Cumhuriyet yaşamını) koruyamayan %25 azınlık, başka şeyleri kurtarma hayalleri kuruyor.
AKP'nin bizleri adım adım götürdüğü, çağdışı dini kurallarla yönetilecek sultanlık hevesi, bizler (sizler) için çok daha büyük tehlikedir.
Bu durum şöyle karikatürize edilebilir:
Bir köpek balığı bir adamın bacakları dahil beline kadar ağzına almış, yutmak üzere,
ama adamsa yutulduğunun halen bilincinde değil, uzaktaki ahtapotun bir balığı yutmasını engelleme uğraşıyor.
Bu bir şartlandırmadır. Halkın (bizlerin) dikkatini asıl tehlikeden uzaklaştırmaya yöneliktir.
Atatürkçü tüm vatanseverlerin yapması gereken, Atatürk'ü, devrimlerini, eserlerini yok etmeye gayret eden, bizlerin ve çocuklarımızın yarınlarını karartmaya çalışan zihniyete karşı birlik olmaktır. Dikkatimizin odaklanması gereken yer burasıdır.