Konu: Merkez Sağ
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.11.15, 03:26   #31
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39533
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Merkez Sağ

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
Sen büyük Ata'nın görüşlerini iyi oku ve algıla,ondan sonra konuşalım.Daha o devirde bile serbest teşebbüs'den bahsediyor.Şimdi bu durumda ve bu devirde bir insan'ın kendi şirketi veya fabrikası olmasın mı?Ne olsun peki? Das Kapital'e göre mi düzenleyelim herşeyi?

Bu arada Sevgili Aristo ben Liboş değilim!!!Akp'li falan hiç değilim ama görünen nokta o ki;ikimizin Atatürkçülüğü arasında bayağı bir fark var!

Bu söylediklerim bir önceki cevabına da cevap teşkil eder.

...

Sevgili Aristo Liberallik konusunda alt kısma Kalın kırmızı olarak yazarak uyanıklık yapıyorsun!Seni gidi seni! Ama işin özü işine gelmediği için atlıyorsun! Az uyanık değilsin sen!

...

Ben Tekstil camiası'nın içinden gelen birisiyim.30 yılımı verdim o sektöre!Rahmetli babam da bir dönem Sümerbank genel müdürü idi.O devlet teşekkülatı'nın nasıl battığını bil fiil gözlemledim,tanımadığım insan yoktu orada o zamanlar.Arpalık haline gelmişti tüm fabrikaları.;işten anlayan anlamayan,bol bol yiyen vs ne ararsan vardı.
Öncelikle; asla senin bir AKP' li olduğunu iddia etmedim ama devlet sektörüne karşı aynı argümanları savunduğunuzu belirledim. ''Liboşluk''? Bu konuda fazlasıyla iddialıyım. Savunduğun görüşler o güya serbest piyasa ekonomisine (!) son derece uygun; ki ekonomide liberallik zaten siyasette de liboşluğa tekabül eder.

Bak şimdi...

Rahmetli baba Sümerbank genel müdürü ama oğul özel sektörde tekstilci!
Durum zaten açıklığa kavuştu

Bak dostum:

Sümerbank diğer kamu kuruluşları gibi kar amacı gütmeyen ve halkın en ucuz yoldan giyinip, kuşanmasını sağlamak üzere kurulan bir devlet kuruluşu idi.

Zaten kamu sektöründe asıl amaç kar değil, o kuruluşun zarar etmeden üretim ve istihdama devam etmesidir. Ha kar ederse de bu artı hanesine yazılır.

Şimdi sen Sümerbank' ın nasıl kepaze edildiğini yazıyorsun... Ki ben zaten KİT' lerin nasıl kasıtlı bir şekilde batırıldığını ve yerli/yabancı özel sektöre peşkeş çekildiğini anlatmamış mıydım?

Bak sen de zaten beni onaylıyorsun...

Alıntı senden:

Alıntı:
O devlet teşekkülatı'nın nasıl battığını bil fiil gözlemledim,tanımadığım insan yoktu orada o zamanlar.Arpalık haline gelmişti tüm fabrikaları.;işten anlayan anlamayan,bol bol yiyen vs ne ararsan vardı.
Ne olmuş?

Sümerbank arpalık olmuş.

Fabrikalarda işten anlayan da anlamayan da bol bol var.

Ve bol bol yiyen var.

...

Bu Sümerbank' ın hatası mı; yoksa ülkeyi yöneten geri zekalı satılmış sağcıların hatası mı?

Şayet sağcı iktidarlar bir kamu bankası ya da kamu kuruluşunun başına kendi kadrolarını doldurur, elemanlarını mükerrer oy hesabı ile kendi yandaşlarından oluşturur ve bunlar da işten anlamaz ise... Dahası, o sağ ve satılmış zihniyetin amacı bu kuruluşu batırıp, özel yerli ya da yabancı şirketlere peşkeş çekmek ise burda Sümerbank adlı kuruluşun suçu ne?

Mesela Tekel' in ne suçu vardı?

Mesela PTT' nin?

Satılmış sağcı pislik, bu halkın dev gibi kurum ve bankalarını kasıtlı olarak batırdı ve ucuz yoldan özellikle de yabancı efendilerine sattı...

Bak şayet bu ülkeyi ben yönetiyor olsaydım...

Mesela Sümerbank özelinde asla senin yukarıda saydığın yönetimsel hataları yapmazdım ve Sümerbank yüksek kar getirmese bile yoksul aileleri en ucuz yoldan, yoksul öğrencileri ise beleşe giydirip, kuşandırmaya ve binlerce insanı istihdam etmeye devam edecekti...

Sümerbank gibi kamu kuruluşlarının ne kar ne de zarar etmeden yılı kapatması bile halk için büyük bir kardır.

Çünkü kamu sektörü özel sektör gibi kar amaçlı değil, halkın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuşlardır. Bunlar zarar etse bile bu kuruluşların varlığı halk için kar anlamına gelir.

Anlatabildim mi liberal arkadaşım?