Konu: Merkez Sağ
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.11.15, 03:46   #32
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Merkez Sağ

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Öncelikle; asla senin bir AKP' li olduğunu iddia etmedim ama devlet sektörüne karşı aynı argümanları savunduğunuzu belirledim. ''Liboşluk''? Bu konuda fazlasıyla iddialıyım. Savunduğun görüşler o güya serbest piyasa ekonomisine (!) son derece uygun; ki ekonomide liberallik zaten siyasette de liboşluğa tekabül eder.

Bak şimdi...

Rahmetli baba Sümerbank genel müdürü ama oğul özel sektörde tekstilci!
Durum zaten açıklığa kavuştu

Bak dostum:

Sümerbank diğer kamu kuruluşları gibi kar amacı gütmeyen ve halkın en ucuz yoldan giyinip, kuşanmasını sağlamak üzere kurulan bir devlet kuruluşu idi.

Zaten kamu sektöründe asıl amaç kar değil, o kuruluşun zarar etmeden üretim ve istihdama devam etmesidir. Ha kar ederse de bu artı hanesine yazılır.

Şimdi sen Sümerbank' ın nasıl kepaze edildiğini yazıyorsun... Ki ben zaten KİT' lerin nasıl kasıtlı bir şekilde batırıldığını ve yerli/yabancı özel sektöre peşkeş çekildiğini anlatmamış mıydım?

Bak sen de zaten beni onaylıyorsun...

Alıntı senden:

Ne olmuş?

Sümerbank arpalık olmuş.

Fabrikalarda işten anlayan da anlamayan da bol bol var.

Ve bol bol yiyen var.

...

Bu Sümerbank' ın hatası mı; yoksa ülkeyi yöneten geri zekalı satılmış sağcıların hatası mı?

Şayet sağcı iktidarlar bir kamu bankası ya da kamu kuruluşunun başına kendi kadrolarını doldurur, elemanlarını mükerrer oy hesabı ile kendi yandaşlarından oluşturur ve bunlar da işten anlamaz ise... Dahası, o sağ ve satılmış zihniyetin amacı bu kuruluşu batırıp, özel yerli ya da yabancı şirketlere peşkeş çekmek ise burda Sümerbank adlı kuruluşun suçu ne?

Mesela Tekel' in ne suçu vardı?

Mesela PTT' nin?

Satılmış sağcı pislik bu halkın dev hibi kurum ve bankalarını kasıtlı olarak batırdı ve ucuz yoldan özellikle de yabancı efendilerine sattı...

Bak şayet bu ülkeyi ben yönetiyor olsaydım...

Mesela Sümerbank özelinde asla senin yukarıda saydığın yönetimsel hataları yapmazdım ve Sümerbank yüksek kar getirmese bile yoksul aileleri en ucuz yoldan, yoksul öğrencileri ise beleşe giydirip, kuşandırmaya ve binlerce insanı istihdam etmeye devam edecekti...

Sümerbank gibi kamu kuruluşlarının ne kar ne de zarar etmeden yılı kapatması bile halk için büyük bir kardır.

Çünkü kamu sektörü özel sektör gibi kar amaçlı değil, halkın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuşlardır. Bunlar zarar etse bile bu kuruluşların varlığı halk için kar anlamına gelir.

Anlatabildim mi liberal arkadaşım?
Anlatamadın maalesef!O kadar sabit fikirli ve kesin bir kalıp içinde görüyorsun ki olayları,anlatabilmen mümkün değil!Hiç iş hayatı içinde bulundun mu?Ya da senin anlayışınla iş hayatı nedir?Para kazanmak diye bir mefhum var mıdır?Varsa bu nasıl olur?Sümerbank konusunu çok deşmeyeceğim,çünkü o konuyu çok iyi bilirim!

Babam bir zamanlar genel müdürlüğünü yaptı diye ,ne olmuş?Benim sonra başına geçtiğim şirketi kuran oydu!Rahmetli babam Sümerbank genel müdürü iken Atatürkçü idi sonra mı değişti?Bu işin kurumlarla ne ilgisi var?
Geçelim Tekel'e!Çok iyi tanırım mazisini ve ne hale geldiğini,ihalelerde neler döndüğünü de!Şahsım olarak bizati yaşadım.Bu ortamda yazmak istemiyorum.

Bu işlerin geçmişin saçma sapan kavramları olan sağ-sol ile ilgisi yok.İnsan faktörü her yerde aynıdır!Para faktörü'nün olduğu yerde ideoloji sökmez!Ama hangi ideoloji'ye sahip olursan ol,para söker!İnsan budur!

Olaylara tek gözlükle ve sabit bakıyorsun Sevgili Aristo!Biraz daha perspektifi genişlet bence!

Bana ''liberal arkadaş'' demişsin;liberallikten ne anladığına bağlı.Hayır siyasi olarak değilim ama insanların hür teşebbüslerine inanırım!

Ben fikirlerimi söylüyorum ama sen bu devirde nasıl bir ekonomik bir model arzuladığını söylemiyorsun?Böyle bir model'in var mı?Yoksa ''kitabi'' mi konuşuyorsun?

Bu arada ne oldu bizim 5 milyon dolar?Hiç sesin sedan çıkmıyor bu konuda?