Konu: Merkez Sağ
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.11.15, 01:56   #34
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Merkez Sağ

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cem1907 Mesajı göster
Madem uyku kaçtı,devam edelim...

Ayrıca sevgili Aristo,benim açtığım ''merkez sağ'' başlığındaki bir nüansı kaçırmışsın.

Türkiye'nin mevcut sosyolojik yapısında senin arzu ettiğin sistem gelemeyeceğine göre;Cumhuriyetin temel değerleri ile oynamayan,laikliğe bağlı ama hür ve serbest teşebbüse bağlı bir parti gelse,çok mu kötü olur?Öbürsünü bekleyene kadar ülke elden gidecek çünkü!
Zaten bir üstteki mesajını bu mesajla özetlemişin.

Neymiş o ''hür ve serbest teşebbüs'' dediğin şey?

Sen hala o sağcı partilerin bu memleketi hür ve serbest teşebbüs adına ne hale getirdiklerini görmüyor musun?

Hatta bu ''hür ve serbest teşebbüs'' palavrasının emperyalist ekonomi politikaların/politikacıların halkları kandırmak için ortaya attıkları bir kuyruklu yalan olduğunu görmüyor musun?

Bana bu ülkede leblebiciler, ürettiklerini pazarda satan köylüler dışında emperyalizmden hür ve serbest teşebbüsçüler göstersen de ben de hatamı anlayıp özeleştiri versem... Ki onlar bile artık hür ve serbest değil, tamamen emperyalizme bağımlı hale getirilmiş...

Yahu tarlasında domates eken ve pazarda satan köylü bile tohumunu, gübresini uluslararası yahudi firmalarından alırken sen hangi hür ve serbest teşebbüsten dem vuruyorsun?

Benim bir ekonomi politik görüş sahibi olmadığımı söylerken de boş atıyorsun.

Sana yukarıda Atatürk zamanında karma ekonomik sistemin ve aynı Sovyetler' de olduğu gibi 5 yıllık kalkınma planlarının olduğunu söylemiştim.

Bundan bir sonuç çıkaramadıysan ben ne yapayım?

Mustafa Kemal' in hiçte senin gibi ekonomik görüşleri olmamıştır. Kemalist olacaksan ekonomide devletçi olacaksın!

Hem kalkıp Amerikan uydurması olan ''hür ve serbest teşebbüs'' masallarına sarıl, hem de kalkıp Atatürkçü olduğunu anlat...

He yaa...

Aslında var ya...

Şu hür ve serbest girişimciliğin tetikçileri olan

Menderes,

Demirel,

Özal,

Çiller,

Mesut falan da Kemalist' ti ya!..

Cem; biraz ciddi ol.

En azından Mustafa Kemal gibi devletçiliği ve halkçılığı ilke edinmiş bir lideri bu Amerikan ve yahudi patentli ''hür ve serbest teşebbüs'' aldatmacasına alet etme.