Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.11.15, 10:25   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,974
Ettiği Teşekkür: 73129
Aldığı Teşekkür: 67386
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Umutsuzlukların Umudu Olmak Zor mu? | Uğur Dündar

70’li yıl­lar…
Mev­sim kış…
İs­tan­bu­l’­un yok­sul ar­ka so­kak­la­rın­dan bi­ri..
Don­du­ru­cu ge­ce ya­rı­sı aya­zın­da ka­me­ra­man ar­ka­da­şım­la bir sa­bah­çı kah­ve­si­nin or­ta­sın­da­ki in­şa­at mer­di­ve­ni­ne tır­ma­na­rak ça­tı­da­ki “be­kar oda­sı­”na çı­kı­yo­ruz. Çün­kü tek çı­kış yo­lu;
in­şa­at mer­di­ve­ni!..
Ha­ya­tım­da ilk kez gör­dü­ğüm “be­kar oda­sı­” uzun, upu­zun, hiç bit­me­ye­cek­miş gi­bi gelen iz­be bir yer…
Yak­la­şık 50 ran­za­nın tü­mü, alt­lı üst­lü do­lu.
Kir­den sim­si­yah ol­muş çar­şaf­sız ya­tak­lar­da sı­zıp kal­mış in­san­lar, gök gü­rül­tü­sü­nü an­dı­ran ho­rul­tu­lar­la uyu­yor.
Ki­miy­se ci­ğer­le­ri sö­kü­lür­ce­si­ne ök­sü­rü­yor.
Ço­ğu in­şa­at­lar­da bo­ğaz tok­lu­ğu­na ça­lı­şan, ya da iş bu­la­bil­me umu­duy­la o za­man­lar “ta­şı top­ra­ğı al­tı­n” de­ni­len İs­tan­bu­l’­a ge­len fe­na hal­de ça­re­siz­le­rin ara­sın­dan ge­çe­rek, dip­te­ki cı­lız, ara­da bir göz kır­pan ışı­ğa doğ­ru iler­li­yo­ruz.
Üze­rin­de­ki toz top­rak ne­de­niy­le her an sö­ne­cek­miş iz­le­ni­mi­ni ve­ren am­pu­lün sark­tı­ğı yer­de ne du­ru­yor bi­li­yor mu­su­nuz?
Om­zun­da gü­ver­ci­niy­le Ece­vit fo­toğ­ra­fı ve “U­mu­du­muz Ka­ra­oğ­la­n” pos­te­ri…
Ece­vit, be­kar oda­sı­nın de­rin uy­ku­da­ki ga­ri­ban­la­rı­na, “sa­hip­siz de­ğil­si­ni­z” der­ce­si­ne gü­lüm­sü­yor.


* * *


Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız- - - - - - Sözcü - - - - - -

__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla