Konu: Merkez Sağ
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.11.15, 01:29   #56
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Merkez Sağ

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
İnsanı yetiştirmediğin sürece hiçbir sistem tutmaz bir yerde. Sonuçta sistemleri işleten insan. Adama sosyalizm gereği yardım etsen, öbürü bağırır benim para mı bu tembele mi veriyon diye. Ya da desen ki arada sınıfsal fark kalkack desen," Hacı sen ne diyon millet yatarak mı para alacak, ben çalışçam enayimiyim " der. Bir yerde vergi kaçırır. diğer yerde devlet der. Kominiz terörle özdeşleşmiştir zaten.nSağcı denince aklına "Din" gelir. Kalanı adam için "Kafir" zaten. Kabul kapılarıda sıkıca kapalıdır. Bu ne sağ ne de sol... Sadece sığ bir cehalet bence. Ülkede ne sağcısı sağcı, ne solcusu solcu. Sadece menfaatler ve cehaletin cesareti ve korkusu var ...
Genelde çok katılıyorum bu yazına Alkanaga. Günümüzde medeni olan zengin ülkelerde ne sağ ne de sol kaldı.Hepsi refah toplumu çabasındalar.İdeolojiler dönemi bitti,bir bizler bunu göremiyoruz.Kaldı ki;Atatürkçülük bir ideoloji değil,bir aydınlanmadır.''Size hiçbir dogma bırakmıyorum '' diyen o yüce insan ve dahi neden kendinden daha aşağıda olan insanların ideolojisine bağlı olsun?

Bu arada benim din faktörü ile uzaktan yakından hiç bir ilgim de yoktur.