Konu: Merkez Sağ
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.11.15, 03:21   #60
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Merkez Sağ

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
He ya... Hitler alman nasyonal sosyalisti de, Mussolini faşist...

Kim kimden feyiz almış, artık yorumunu sana bırakıyorum

...

13 yıldır CHP' ye oy veriyorsun...

Tamam... Doğrudur da...

Zaten Demirel' de 13 yıldır CHP' ye oy veriyor... Hatta akıl bile veriyordu son yıllarda...

Asıl mesele 13 yıl ve daha öncesinde verilen sağ oylarla başladı...

Merkez sağ diye Mendere' e, Demirel' e, Özal' a, Çiller' e, Mesut' a falan verilen oylar işte bugünleri hazırladı...

Sonuç ortada...

Merkez sağın tüm oy potansiyeli şimdi AKP' de...

Yani ve kısacası...

İyi halt ettiniz de;

Yaptığınız kötülüğün farkında mısınız?
Hiç kimse kimseden feyz almamış.İçinde baskı olan çeşitli totaliter rejimler bunlar.Rejimler'in çoğu birbirine benzerler,aralarında çok ortak noktalar vardır;o yüzden genelleştirme yapmak doğru değildir diye düşünüyorum.

Merkez sağın bugünkü radikal sağa kayması kısmen doğrudur.Ama işin özünde son 25-30 yıldır git gide daha dindarlaşan bir halk yapısı söz konusudur ki bu benim düşünceme tamamen ters'dir!

Peki o zaman Aristo!sen daha eskileri belki hatırlamazsın;1980 darbesi sonrasına gidelim.Bir televizyon programına gidelim.Bir tarafta Özal,diğer tarafta askerin desteklediği Sunalp ve diğer yanda Necdet Calp?Yaşın müsaitse hatırlar mısın o programı?İstersen internette var,tam bir komedi!3'ünü de desteklemedim ama daha mantıklı ve çağdaş tarafı seçtim.Kimi seçecektim?Köprüyü sattırmam diyen Necdet Calp'e mi?Köprü'nün hisseleri satıldı ne oldu?Köprü orada hala duruyor,kimsenin malı değil!Daha eskilerden ilk boğaz köprüsü yapılmadan önceki tartışmaları bilir misin?Yapılmasın deniyordu?

Bu işler ideoloji işi değil Aristo!Ben ne sağcıyım ne solcu,hiç bir şeyi idefiks olarak kesin kalıplar içinde düşünmem!