Konu: Merkez Sağ
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.11.15, 03:41   #61
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39534
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Merkez Sağ

@Cem1907

Bu işler tamamen ideolojiktir. İdeolojik bakmamak senin ard niyetindir (!) sadece...
''İdeolojik bakış'' sınıfsal çıkarlara göre/uygun bir bakış ise, egemen olanların hiç bir soruna ideolojik olarak bakmadığını düşünmek tam bir saflıktır...

Bir çok yazı ve yorumuna bakılırsa 1980 darbesi anayasasına evet oyu verdiğin ve Kenan Evren' i tescillediğin belli... Ha o güya demokrasiye geçilirken (!) kime oy verdiğinin bir kıymeti harbiyesi yok...

Bu arada ''merkez sağ'' teorinden ''radikal sağ'' çıkarıverdin...

Öyle ılımlı sağ,
merkez sağ,
aşırı sağ,
radikal sağ gibi tanımlar bence uyduruk tanımlar...

Bu tanımlara uygun düşen siyasi cenah ve tabanı kendi aralarında tamamen geçişken ise, kendini zorlaya zorlaya sağ sınıflandırmalar yapmanın kıymeti harbiyesi de yok...

Neden yok?

DP, AP, ANAP, DYP, MHP, MSP, MHP falan...

Yani ılımlı sağı, aşırı sağı, yumuşak sağı, radikal sağı falan filandan ortaya çıka çıka hepsini toparlayan bir AKP çıkıverdi...

Ben o bahsettiğin açık oturumu hatırlamıyorum.

O küçük yaşıma rağmen ya kaçaktım, ya işkencedeydim, ya da hapisteydim...

Ama MC (Milliyetçi Cephe) dönemini çok iyi hatırlıyorum.

Sola karşı kurulan AP, MHP ve MSP koalisyonu yani...

Bu pis koalisyon şimdi AKP olarak karşımızda...

Anlatabiliyor muyum?

Ve bu işler biraz da senin gibi hep gönlü sağdan yana olan ama ''ben ne sağcıyım, ne de solcu'' diye günah çıkaran senin gibi vatandaşlar yüzünden oldu ha...