Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.11.15, 07:40   #1
Çengelli İğne
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Yeni Şehitlere Hazır Olun! | Saygı Öztürk
7 Haziran seçiminden sonra Teğmen Altuğ Tek’in şehit edilmesiyle birlikte şehit asker sayısı 100 oldu. Polis Memuru Arif Demir’in şehit edilmesiyle şehit polis sayısı 77’ye yükseldi. 4 korucunun şehit edilmesiyle de şehit sayısı toplam 181’e ulaştı.
“Analar ağlamasın” diye zamanında ilçelere, illere silah yığınağı yapılmasına seyirci kalanlar bu gidişle daha çok sayıda anayı ağlatacaklar. Bunlar yetmiyor, şimdi de Suriye’ye bir kara harekatı yapılmasının öncülüğüne soyunuldu. Suriye’ye askerimizin girmesi durumunda, orada bulunan teröristler de çatışmalarda ister istemez şehit verdirir.

ASKERİMİZE YENİ CEPHE AÇIYORLAR

Başbakan Ahmet Davutoğlu da, askerimizin Suriye’ye girmesi konusunda çok istekli. “Birleşmiş Milletler bu konunun arkasında olduğu takdirde Suriye’ye girmeye biz varız” diyor. Rusya’nın rızası olmadıkça askerimizin Suriye topraklarına ayak basması beraberinde çok büyük sıkıntılar getirir.
Askeri yetkililer, yaz mevsiminde Suriye’ye bir kara harekatına karşı çıkıyordu. Eğer hükümet karar verecekse, mevsim koşullarının en uygun olduğu dönemin bu aylar olduğunu belirtiyorlar. Ancak yapılacak harekatta dikkat edilecek en önemli konunun, Suriye’nin kuzeyine girilirken, diğer yandan ülkemizin Güneydoğusu’nda teröristlerin yapabilecekleri eylemlere, sabotajlara karşı “geri bölge”nin emniyetinin çok iyi alınması gerekiyor.
Eğer geri bölge emniyeti iyi alınamadığı takdirde Suriye topraklarına giren silahlı güçlerimiz, iki cephede gayrinizami harp taktiğine göre mücadele etmek zorunda kalır. Burada önemli olan dünya devletlerinin tepkisini çekmeyecek şekilde iç güvenliğimiz için tehdit yaratan, Suriye devletinin kontrolü altında bulunmayan arazi kesimleriyle harekatı sınırlamak.

BUNUN DAHA DA İLERİSİ VAR

Eğer harekatın boyutu Suriye’de bir hükümet değişikliğini yaratacak tarzda bir adım daha ileri götürülmeye kalkışılırsa hâlâ Suriye’de bulunan Rusya’nın silahlı güçleriyle çatışma söz konusu olabilir.
Çünkü, Rusya Beşar Esad rejimini desteklediği için Esad’ın hakimiyeti altındaki topraklara her hangi bir yabancı ülke silahlı güçlerinin girmesine müsaade etmeyecektir. Bu nedenle yapılacak harekatın kapsamı, belirlenecek arazinin hudutları konusunda mutlaka hem Rusya’yla, hem İran’la önceden koordine edilmesi şart. “O devletler bizi ilgilendirmiyor. Bizi tehdit eden güvenlik sorunudur” diye bakarsak, Suriye’ye destek amaçlı olarak Rusya’nın bize karşı silahlı güç kullanmasının söz konusu olduğu değerlendiriliyor.Not: Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.--------Sözcü------
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.