Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.11.15, 10:04   #15
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33082
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: İslami Terör Paris'i Vurdu Ordu Sokağa İndi

Avrupa'nın özellikle Fransa'nın nasıl bir tavır takındığını çok iyi biliyorum. Bu devletin İsrail ile beraber dolaylı yoldan IŞID'i desteklemiş olması şüpheleri var. Özellikle Suriye'deki kaosun çıkmasına birinci elden destek vermiş bir ülkedir.

Şimdi yaşanan eylemlerin IŞID eylemi olduğu daha hiçbirşey netleşmemişken basında dillendirilmiş olması bu eylemin tamamen "devlet destekli terör"ün bir örneği olduğunu söyleyebilirim.

Nasıl Ankara'da da "Devlet"in nasıl "Terörizm"e göz yumacağı, karşısında kazanacağı fırsatları olduğu düşünülürse, bu eylemlerde'de Fransa'nın Suriye'li mülteciler konusunda büyük kazancı olacak. Bu eylemler maalesef mültecilerin önünü tıkayacak.

Sözlerimi okuyanlar IŞID yanlısı olduğumu düşüneceklerdir. IŞID başta sahipli bir köpekken kudurma aşamasına gelmiş tamamen kontrolden çıkmış bir örgüttür. Ama bu durum onun işine yarayacak özellikle mültecilerle beraber sığınacakları yeni avrupa bölgelerinde hücrelenmeye geçecekleri kadar bir fırsat varken, böyle bir eylemi yapacak kadar gerizekalı olduklarını sanmıyorum.

"Hiç devletler insanlarını öldürür mü?" diye soru soran saf arkadaşlarım, gerçekten inanmamakta serbestsiniz. Basının önünüze verdiği yemi yiyebilirsiniz ama basın hiçbir zaman size gerçeği vermez, size inanmanızı istediğini verir sadece.. Şu an Fransa'daki yığınların nasıl bir tepki göstereceğini dikkatle seyredin.

Diğer ihtimal diyelim ki IŞID yaptı bunları dersek?..

Sadece şu sözle cümlemi noktalarım.. Ektiklerini biçiyorlar artık malum.

"Terörü kart gibi kullanıp, cebinize koyamazsınız çünkü akrep gibidir. cebinize koyarsanız ilk fırsatta sizi sokar." - Beşer Esad
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.