Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.11.15, 08:31   #4
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,855
Ettiği Teşekkür: 4453
Aldığı Teşekkür: 6655
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eğitimde Gelinen Son Nokta!

Din, DİN lemekten gelir. Tüm dinler başlangıçta masumane bir şekilde ortaya çıkmıştır. Daha sonraları güç’ü eline geçirdiklerinde ise masumluğu bir tarafa bırakıp öç alırcasına diğer rakip gördüklerine saldırıyorlar. Dine dogmatik bakan insanlar, objektifliğini kaybedip bir taraf tutuyor sonucu ise , bu gün İslam dünyasının düştüğü durumu göz önüne sermektedir. Radikalizm ve dogmatizm ile Parça parça dökülüp insanlığımızı yitirmekteyiz.
Dinler ile ilgili anlatılara baktığımızda ; Yahudiliğin doğduğu yıllarda Firavunun zulmünden kaçan İsrail Oğulları mazlumdu, bugün torunları dünyayı firavunluk ile yönetiyorlar. Hıristiyanlığın ilk çıkışıyla mağaralarda toplanan ilk Hristiyanlar mazlumdu, daha sonraları engizisyonlar kurdular, binlerce insanı inançlarından ötürü öldürdüler. Peygamberimizin tebliği ile Mekkelilerin gazabına uğrayan Müslümanlar da mazlumdular, şimdi milyon dolarlık petrol şirketleri ve sermayeleri ile birbirlerine hava atma yarışına girdiler.
İnançlar aklın ötesine geçip gerçekle yani hakikatle örtüşmedikçe olay gericilik olmaya başlıyor. Çalışıp üretmeyen, tembelliği kendine adet edinen ve üstüne bir hırka geçirip her gün birkaç zeytin yiyip toplumdan kendini soyutlayan, düşünmeyi yasaklayan, döne döne kendini uyuşturan ve el eteğini bu dünyadan çekip; bilim, teknoloji, mal ve hizmet edenleri de ‘kafir’ diye suçlayanlardan ne hayır gelebilir? O kadar karamsarlar ki, düşünen neslin katlını vacip gören yobaz bir kitleden insanlık adına nasıl bir fikir çıkabilir, nasıl ilerleme kaydedebilir?
Toplumlar, teknolojiyi, medeniyeti ve temiz düşünmeyi beceremedikçe maalesef bunu başarabilen diğer toplumların gölgesinde kalarak yaşıyorlar.
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.