Konu: Helâl
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.11.15, 23:56   #2
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39534
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Helâl

Alıntı:
Gerçekten bir değer olarak yaşıyorsa sizin ülkenizde rüşvet ve hak yeme olmaması gerekir, insanların birbirini kazıklamadığı bir toplum olmanız gerekir, diye düşünüyorum dedi.

Yüzüne baktım; bir süre bakıştık. Sustum.

Doğan Cüceloğlu
Hıristiyan toplumları da, Müslüman toplumları da epey yakından tanıdığımı düşünüyorum ve eminim ki, eğer bugün hıristiyan toplumlarda ''helal'' kavramı yoksa, bunun nedeni oralarda haramın çok az olmasındandır.

Maalesef Müslüman toplumlarda haram o kadar bol ki, insanlar ille de sattığına, yediğine, içtiğine, aldığına, verdiğine falan bir ''helal'' kavramını yanaştıracaklar...

Tabi bu da ''helal' denilenin haram olmadığı anlamına gelmiyor.

İslam ülkelerinde ''helal'' ve ''haram'' kavramları tamamen dejenere olmuştur.

Açıkçası benim için bir ateist bu kavramları kullanıyorsa, bir müslümanın kullanmasından çok çok daha inandırıcıdır. Durum bu kadar komik aslında...

Bir ateistin haram yemediğine inanırım ama ''ben müslümanım'' diye gezenlerin asla ve kata!..