Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.11.15, 02:44   #21
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39622
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yeni Chp’ye Lider Adayımı Açıklıyorum | Yılmaz Özdil

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Sadece tabana kulak verilse; MHP gibi barajı zor aşar CHP
Ben öyle düşünmüyorum. Çünkü Türkiye' de çok geniş laik/cumhuriyetçi/Atatürkçü bir taban var.

CHP' ye Baykal sonrasında bir Y/CHP operasyonu çekildi ve CHP' nin laik/cumhuriyetçi/Atatürkçü damarı tıkanıklığa uğratıldı.

Sezgin Tanrıkulu denen adam Kılıçdaroğlu' nun arkasında bol bol boy gösterip, bölücülüğe ve ''Büyük Kürdistan'' projesine uygun mesajlar veriyor mesela... Ve bu adam bir çok CHP milletvekili tarafından ''sicilli CIA ajanı'' olarak adlandırılıyor.

Mesela yine Kılıçdaroğlu' nun her daim arkasında bulunup iki de bir de dinci mesajlar veren ve Atatürk düşmanlığı ile sabıkalı Mehmet Bekaroğlu.

CHP gerçek bağımsızlıkçı, cumhuriyetçi, laik ve Atatürkçüleri tasfiye ederek bir yere gelemedi ve gelemiyor.

Ayrıca bu değişim CHP' ye oy kazandırmak için yapılan bir değişim de değildir. Ben CHP' nin kürtçü ve yobazları yönetime alarak başarılı olamayacağını da daha önceleri yazmıştım. Çünkü bu yobaz ve kürtçülerin zaten orjinali varken kimse bu tiplerden artık CHP' de de var diye, CHP' ye oy vermez. Vermedi de...

CHP' yi BOP denen projeye uygun hale getirmek ve AKP' ye ''ideolojik'' olarak yakınlaştırmak üzere köklü bir operasyon yapıldı.

Bü kürtçü ve yobaz sicilli muhteremlerin CHP sözcüleri yapılması boşuna değildi. Amaç AKP cumhuriyet/laiklik/Atatürkçülük düşmanlığı yaparken CHP' yi bu cumhuriyetçi/laik/Atatürkçü damardan uzaklaştırmaktı.

CHP oy olarak bu operasyondan hiç bir şey kazanmadı ama BOP projesi çok şeyler kazandı.

CHP, laikliğin tehlikede olması korkusuyla toplumda oluşan endişenden faydalanırken ''nasıl olsa laikler yine elleri mahkum bize oy verir'' uyanıklığıyla aslında AKP ve HDP mantığına adapte olarak tabanını satıyor.