Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.11.15, 12:20   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Dönek ve Yandaş

DÖNEK ve YANDAŞ


Şimdi üzülerek ifade etmek gerekirse Türkiye'de bir çok konu devlet idaresinde bulunan insanların, akli ferasetleri ve siyasetleri ile değil, onlara şeytani olarak yol yordam gösterenlerin planları ile, bir konu ortaya atılıyor, aklı hayra şerre erenler ve bunların içinden muhalif olanlar tarafından tartışılıyor, büyük kesim zaten okuma özürlü neyin nerden gelip nerede başlarına bela olacağını bilmediğinden, muhalif ve aydın payesi olanlar ise dinlenmediği okunmadığı için getirilen başa bela olacak tüm hususlar ya gece yarısı kanunları yada torba kanunlar ile halka dayatılmış, bu şekliyle yasaklar manzumesi çoğalmış, bunları yapanların anlayışına göre istikrar= mevcut durumu sürdürme sağlanmış oluyor..

Eğer toplum yanlış olanları, yanlış bilinenleri kanıksama olayından dolayı olağan, haksızlıkları, kanunsuzlukları, hukuksuzlukları, hırsızlıkları, yolsuzlukları, devlet katında yapılan tüm istismarcı uygulamaları sıradan sayar farkında olmaz, olurda ırgalanmaz ise, kabul etmişlik hastalığı olarak niteleyebileceğimiz toplu ruh hali bozukluğunun tecellisi ile her şeyi bu TOPLUMA yapar yaptırırsınız! İşte 13 yıldan beri Türkiyede kabul görmez uygulamalar her alanda böyle hayata geçiriliyor.. Devlet katında kamu mallarının çalınması, çaldırılması rutin ve kanıksanmış olarak empoze görmüş kabul edilmişse, çalıyor ama çalışıyor, size ne çalıyorsa benim paramı çalıyor, yanlış yapılanların muhalif baskıları arttığında, daha iyisimi var? Çalıyorsa Müslümanlığı getirdi, yanlış yapılanları sıraladığınızda, bir şey biliyorlarki yapıyorlar savunma ve tezlerini her konuyu kanıksamış toplum fertlerinden duymanız olasıdır.


Günümüzde çokca görülen bir kesim var. Bu kesimin örneklerini biz Cumhuriyet öncesi kurtuluş savaşı verilirken okuduk anladık, Osmanlı içlerinde varlıklarını çokca okuduk tanıdık, 13 yıldır ülkemizde siyaseten iktidar olanların sayesinde çoklarını tanıdık! Kimlerdi? Rahatı için, şan şöhret için, para mal mülk için, makam memuriyet için, yapacağı uğursuzluk ve melanetliklere destek almak için, siyasi iktidara ram olan, onların kanunsuz gücüne boyun eğen, doğru olduğunu düşündüğü halde bu düşüncesini savunmaktan vaz geçen insanlar gördük. Bunların adına yaygın olarak DÖNEK ve YANDAŞ deniyor.

Dönek ve yandaşlığı artık tescilli hale gelenleri devlet kadrolarında danışman, müşteşar, gn. müdür, vekil, bakan olarak görmek olası olduğu gibi, yandaş hale getirilen tv kanallarında arzı endam etmelerini, büyük paralar cukka etmelerini, hak etmedikleri paraları cukka ederken havanda su dövdüklerini gördük anladık, yandaş kabul edilen ve adı güya gazete matbuat olan yerlerde çala kalem siyasi iktidara ve malum kişilere methiyeler dizenleri gördük anladık!

Korktuklarından dolayı bir çok konuda itaatkar gibi gözüküp, aslında muhalif olanları ayrı değerlendirmek lazım..

17.11.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.