Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.11.15, 03:40   #45
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Padişah Eşlerinin Entrikaları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben senin hiç o dönemde Hürrem olarak yaşamak isteyeceğini düşünemezdim ama...

''Ama'' işte...

Kocaman bir ''AMA''...

Hürrem' e gelince...

Kaçırıl... Anandan, babandan ve tüm sevdiklerinden ayrıl...

Parayla kadın pazarlarında satın alınıp, bir padişahın haremine atıl...

...

Ben Hürrem' i tamamıyla anlarım ama;

şu kadın pazarlarından parayla kadın alıp onları eş yapan rezil saltanatı hiç ama hiç anlamam...

Bunlar arap-islam kültürüydü güya...

Osmanlı bizi var ya...

...

Neye çevirdi acaba?
Hürrem olmak isteyen kim?Ama Süleyman olmak isterdim.Sadece kadınların saraydaki güçlerini söyledim!..

Evet bunlar genelde Araplardan ve şaşıracaksın belki ama harem Bizanslılardan kalma bir kültürdür Türklere!Bu harem kültürü aynı zamanda Avrupada da vardı orta çağ dönemlerinde.İmparatorluklarda büyümek için çok çocuk yapmak esastır.

Aristo, bunlar tarih artık.Olay ve anlayışlar o zamanlar böyleydi,herhalde o zamanı'nın düşünce tarzını bugün'e göre düşünmeyeceğiz.O dönem tüm dünya böyle idi ama o dönemi bugünlerde özlemek en büyük yanlışlıktır!Avrupa Rönesansı yaşamıştır,Türkiyede Atatürk'le beraber devrimleri! Ama biz geç kaldığımız için hala böyleyiz,daha yiyecek çok fırın ekmek var!