Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.11.15, 00:35   #11
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 413
Ettiği Teşekkür: 18755
Aldığı Teşekkür: 20033
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Şerafettin Sabuncuoğlu | Fatih Dönemi Hekimi

Yazımın sonunda da teşekkür edeceğim ama şimdi de ; Canan teşekkür ederim bu konu için...

Konuyu görünce Top 15 te hayretler içinde kaldım.

Konu başlığını okuyorum Şerafettin Sabuncuoğlu... Devamı Fatih dönemi hekimi...

Allah Allaaahh

İsim tamamen Cumhuriyet dönemine ait bir isim gibi duruyor.. Şerafettin Sabuncuoğlu..

Eeee Fatih dönemi hekimi nasıl oluyor ki, dedim ve girdim konuya..

Babasının adı Ali Çelebi, dedesinin adı Sabuncuoğlu Hacı İlyas Çelebi..

Çelebi...

Bildiğiniz gibi ''Çelebi'' Osmanlıda okumuş görgülü bilgili insanlara verilen bir ünvandır...

Ahmet Çelebi- Ahmet Bey gibi hitap kelimesi olarak da kullanılmıştır..

Peki babası ve dedesi Çelebi ünvanlı iken...

Neden Şerafettin Sabuncuoğlu? Çelebi nerede?
......

Çok merak ettim konuyu, okumaya devam ettim..

17 yaşında hekimliğe başlamış??

Kitâbü'l-Cerrahiyyeti'l-İlhaniyye bölümünü okurken, vayy bee demekten kendimi alamadım..

Hele hele resimli anlatımlar..

Adam boğaza kaçan sülüğün nasıl çıkarılması gerektiğini bile anlatmış..

Valla helal olsun...
...

Canan eline koluna sağlık.. Emeklerine sağlık.. Bu konuya çok iyi bakasın ha.. Resimleri inşallah yedeklemişsindir..

Çengelli İğne, sen de toparlamışsın konuyu anlaşılan, sen de bir teşekkürü hak ettin..

Teşekkür ederim

Çok güzel konuydu.

Okudum, okudukça şaşırdım, hayran oldum, sonunda da Şerafettin Sabuncuoğlu kimmiş, öğrendim...

İyi ki varsın Forum Gerçek..

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.