Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.11.15, 00:35   #1
Cem1907
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 173
Ettiği Teşekkür: 3907
Aldığı Teşekkür: 10189
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart CHP'de kurultaya doğru...

Biliyoruz ki Kemal Bey'in karşısına çıkacak adaylar Mustafa Balbay ve Umut Oran,Başkaları çıkarmı bilemem ama şahsi fikrim bu iki aday'dan hangisi olursa olsun hiç bir şeyin değişmeyeceği şeklindedir.Bu iki aday da son derece dürüst ve düzgün ve benim de takdir ettiğim kişiler ama olay onunla bitmiyor.Ben şahsen ikisinde de kitleleri sürükleyici özellikler görmüyorum.Chp'nin mevcut oy potansiyeli belli.Demek ki ;iktidar olmak için başka partilerin seçmeninden oy almak gerekecek!Doğru ya da yanlış ama bu halk'ın büyük bir kısmı ''mutedil,sakin'' liderleri seçmiyor,daha heyecanlı ve celalli liderler istiyor.Tabii CHP mevcut oy potansiyelini korumak istiyorsa kim gelirse gelsin,hiç bir şey değişmeyecektir.Fikrimce Kemal Bey'den daha farklı olmayacaklardır.

Bu arada daha önce de yazmıştım;Türkiyedeki mevcut seçmen profili eskisi gibi değil.Çok ağırlıklı muhafazakar bir yapı söz konusu...

Bu muhafazarkar seçmen profili çerçevesinde Chp'nin önümüzdeki 30 yıl içinde bile iktidara gelmesi imkansızdır.Bu devirdeki Türkiye'nin gerçekleri budur;kabul edelim veya etmeyelim.Eğer mevcut seçmen zihniyetinin değişmesini beklersek daha çok bekleriz.Mevcut şartlar altında;radikal Sağ'dan kurtulmanın tek yolu,Cumhuriyet ve demokrasi ile sorunu olmayan merkezde bir parti olabilir ve eğitim Sistemi'nin sil baştan değişmesi gerekir.

Artık şu sağ-sol olaylarından vazgeçelim,dünya'nın medeni ve zengin hiç bir ülkesinde bunlar kalmadı!Burada maksat Chp'nin iktidara gelmesi değil;Türkiye'yi büyük Atatürk'ün hedef gösterdiği gibi çağdaş,ilerici,halk'ın refahını düşünen bir parti olması aklın ve mantığın tek çaresidir!

Aksi takdirde,

Geçmiş olsun!