Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.11.15, 03:09   #81
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131222
Aldığı Teşekkür: 42614
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Yeşilköy Oldu Arapköy

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
Hiç bişey anlamadım arap baharı salafi falan
Siyaseten aynı fikirdeyiz
Ama ben dini ve toplumsal bazda değerlendirmek istiyorum.

Mesela geçenlerde filipinlerde 'ebu seyyaf' isimli
islami örgüt 2 kişinin ölümüne 31 kişinin yaralanmasına neden olan bombalı bir eylem düzenledi.
Oysa ki filipinler onlara ibadet ve cami özgürlüğü tanımıştı
Ama örgüt şeriat istiyordu. ' başkalarının yaşam tarzına müdahale"

Muhtemelen ;
" hristiyanları dost edinmeyin, yahudileri öldürün, kadının saç teli görünürse kırbaçlayın" gibi islam öğretilerini örnek aldılar.

Ben batıyı falan savunmuyorumda 'sosyolojik' olarak ılımlı ve beraber yaşanabilir insanlar batıdalar
Şimdi yine ortaçağ avrupasını örnek verirsin ama bu defa bende osmanlı ve islamın ilk yıllarını belgelerle örneklerim
1949´dan bu yana, tek tarafli bir Geberme görebiliyorum!.

Mavi Marmara davasinda bile, Mosad abisini yargilamamak icin, delilleri zamaninda Mahkemeye yollamayan birisi cikti!.

Simdi Teröristlerle Mültecileri karistirma, ayirmaya calis surada!.

Fransada kullanilan silahlar, Marmarayi yüzerek gecmedi!.

Tam bu siradada, Mültecilerin Avrupaya göce basladigindada Fransada bu olaylarin olmasi iyi zamanlamali!.

Buna karsi ama yeniden, Fasistlige karsi burada savasip, Mültecilere sucu yüklemiyoruz!.

Dinlerini alet olarak kullanipta buralara kacanlarida dinledinmi?.
Iste o zaman Magdurlarin iniltilerini duyabilirsin!.

Interesan degilmi?.

Suriyeyi ilk olarak karistirmaya basladiklarinda bile, Ordudan kacan Generaller Fransaya, oradanda Yahudistan Kuruculari, Ingiltereye gitmisti!.

Bunlari unuttugumuzumu zannediyorsun?.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.